Jeff_Bezos_pokrstil_najvacsiu_veternu_farmu_spolocnosti_Amazon_2017

Keď Jeff Bezos v deväťdesiatych rokoch minulého storočia spúšťal Amazon ako online kníhkupectvo, jeho fyzická podoba bola úplne iná ako dnes, skôr sa podobal na podivína. Zdá sa však, že v poslednom desaťročí Bezos zmenil trénera. V júli tohto roka si získal pozornosť médií keď zachytený jeho výzor, s výzorom z čias kedy spúšťal spoločnosť Amazon.

Bezos si pred pár dňami získal pozornosť médií, kde spúšťa novú veternú farmu spoločnosti Amazon, v Texase. Táto lokalita poskytne čistú, obnoviteľnú energiu, ktorá pomôže prevádzkovať obchody Amazon. Avšak na vrchole jednej z nich sa nachádza skvelé miesto, kde zo seba urobiť ešte väčšieho obdivovateľa.

Všimnite si, ako Bezos stojí. To autoritatívne rozbitie fľaše. A tá dôvera keď sa drone vzďaľuje, čo vzápätí odhaľuje obrovský rozsah jeho stále sa rozvíjajúcej ríše. Buďme úprimní, v týchto dňoch neexistuje žiadny podnikateľ zo sektora technológií, ktorý by vedel konkurovať Bezovej charizme. Elon Musk mu môže závidieť.

Turbína na ktorej Bezos stál bola len jednou z viac ako 100, ktorú Amazon vybudoval s pomocou spoločnosti Lincoln Clean Energy a je súčasťou väčšieho komplexu s názvom Amazon Wind Farm Texas.

Amazon v súčasnosti prevádzkuje v USA 18 veterných a solárnych projektov a plánuje vybudovať ďalších 35. Spoločnosť odhaduje, že jej projekty z oblasti čistej energie v USA prinesú dostatočnú energiu na pohon viac ako 330 000 domácností.

Veterná elektráreň bola budovaná a zároveň je vlastná spoločnosťou Lincoln Clean Energy, ktorá vyvíja veterné a solárne projekty a zároveň ju bude aj prevádzkovať. Amazon so spoločnosťou Lincoln Clean Energy uzavrela dlhodobú dohodu na nákup 90 percent produkcie s tejto farmy.

Každá turbína je viac ako 90 metrov vysoká a má rozpätie krídiel dvoch lietadiel typu Boeing 787. Veterná farma spoločnosti Amazon v štáte Texas bude každým rok generovať viac ako 1 000 000 MWh čistej veternej energie.

Amazon odhaduje, že projekty v oblasti čistej energie budú vytvárať stovky pracovných miest a milióny dolárov pre komunity, v ktorých sídlia.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheVerge

Facebook komentár