Katarska_centralna_banka_garantuje_transakcie_v_rialoch_2017

Katarská centrálna banka počas dnešného dňa poznamenala, že pre zákazníkov priamo z Kataru ako aj mimo neho, bezodkladne vykoná garanciu všetkých burzových obchodov s tým, že všetky banky a devízové spoločnosti sa zaväzujú k obchodovaniu v riáloch, ako je obvyklé.

Príkaz prišiel po tom, čo sa v médiách objavili správy, ktoré uvádzali, že niektoré burzové spoločnosti prestali kupovať katarský riál, čo je podľa centrálnej banky “nepodložená” informácia.

Súvisiace: Katarské akciové trhy po prerušení väzieb prepadli

Katarská Centrálna Banka poznamenala: “Kurz katarského riálu je voči americkému doláru plne stabilný a jeho konvertibilita (zameniteľnosť) vo vnútri aj mimo Kataru je nepretržite zaručená oficiálnou cenou.”

Katarska_centralna_banka_garantuje_transakcie_v_rialoch_2017_2

Súvisiace: Problémy Kataru mohlo spustiť zaplatenie výkupného

Dodala: “Riál zostáva Medzinárodným menovým fondom uznaný ako oficiálnu mena, rovnako ako obrovské hotovostné rezervy Kataru.”

Burzová spoločnosť Travelex vo svojom včerajšom vyhlásení uviedla, že obnovila celosvetové obchodovanie s katarským riálom, po krátkom prerušení “s ohľadom na obchodné výzvy”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, FoxBusiness

Facebook komentár