Lichtenstajnska_banka_sprostredkuje_klientom_investovanie_do_kryptomien

Rodinná banka so sídlom v Lichtenštajnsku sa stala jednou z prvých bankových inštitúcií na svete, ktorá klientom umožňuje priamo investovať do kryptomien.

Banka Frick v priebehu posledného februárového týždňa v oficiálnom vyhlásení oznámila, že medzi prvé obchodovateľné kryptomeny budú patriť Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum. Banka tiež uviedla, že táto služba bude zameraná na inštitucionálnych a súkromných klientov s vysokou hodnotou investičného účtu, ktorí si budú môcť kupovať kryptomeny pomocou tradičných mien ako euro, americký dolár a švajčiarsky frank.

Vyhlásenie banky pojednáva o tom, že kryptografické aktíva banky budú uložené na hardvérových peňaženkách. Jedná sa o bezpečnostné opatrenie, v rámci ktorého sa budú jednotky obchodovateľných kryptomien uchovávať v offline prostredí. Dosah na ne budú mať iba poverené osoby, ktoré disponujú súkromným prístupovým kľúčom. Banka plánuje takýmto spôsobom predchádzať kybernetickým útokom a činnosti potenciálnych hackerov. Obchodné aktivity na platforme banky sa navyše budú realizovať v súlade s požiadavkami právnych predpisov Lichtenštajnska a Európskej Únie. Procedúry, ktoré vyplývajú z tejto legislatívy, by mali prispieť k dostupnosti osobných údajov jednotlivých obchodníkov.

Vo vyhlásení banky sa píše: „Klientom bude umožnené investovať do kryptomien až po tom, ako absolvujú dôkladnú previerku a verifikáciu svojich osobných údajov. Overenie a identifikácia ich záznamov bude tiež zahŕňať kontrolu pôvodu peňazí, ktoré plánujú použiť na vykonanie investície do digitálnych aktív.“

Súvisiace:
Austrálska univerzita otvorí prvý online kurz zameraný na blockchain
Vláda USA je ďaleko od regulácie Bitcoinu a iných kryptomien

Hubert Büchel, ktorý je riaditeľom oddelenia pre styk s klientmi, vyhlásil: „Naše služby sú odpoveďou na dopyt od spoločností v celej Európe. Radi by sme ponúkali bankové služby zamerané na kryptomeny aspoň na rovnakej úrovni, na akej prevádzkujeme tradičné bankovníctvo.”

Rozhodnutie lichtenštajnskej banky symbolizuje čoraz výraznejšie úsilie finančných inštitúcií v európskych regiónoch o podporu rastu a vývoja kryptomien a technológie blockchain.

Agentúra CoinDesk tiež uviedla, že aj švajčiarska súkromná banka Falcon Group začala ponúkať možnosti nákupu Bitcoinu prostredníctvom tradičných účtov klientov. V rámci tejto iniciatívy spolupracuje s maklérskou spoločnosťou Bitcoin Suisse.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheTelegraph

Facebook komentár