Australska_univerzita_otvori_prvy_online_kurz_zamerany_na_blockchain_2018

Austrálska verejná výskumná univerzita RMIT spúšťa prvý špecializovaný online kurz zameraný na technológiu blockchain, ktorá je základnou inováciou zodpovednou za fungovanie kryptomien, akou je napríklad Bitcoin.

Blockchain je disruptívnou a revolučnou technológiou, ktorá viedla univerzitu RMIT v Melbourne k otvoreniu prvého online kurzu v Austrálii na tému tohto sektora. Osemtýždňový program nazvaný „Budovanie blockchainovej stratégie“ sa začne 19. marca. Jeho súčasťou bude študijný plán zastavený univerzitnou inštitúciou RMIT Blockchain Innovation Hub a ďalšími odborníkmi z tejto oblasti priemyslu, medzi ktorých patrí ázijské FinTech centrum Stone & Chalk a svetový gigant Accenture.

Súvisiace: Mike Novogratz plánuje otvoriť „obchodnú banku“ zameranú na kryptomeny

Kurz sa bude venovať základným princípom technológie a účastnícky poplatok bude predstavovať 1 500 austrálskych dolárov. Bude dostupný všetkým záujemcom, vrátane študentov univerzity a externých nadšencov. Ponúkne predovšetkým informácie o tom, akým spôsobom je možné modifikovať a aplikovať technológiu blockchain v rôznych odvetviach priemyslu.

Martin Bean, ktorý je vicekancelárom univerzity RMIT, podčiarkol význam vzniku blockchainu a uviedol: „Blockchain sa v súčasnosti stáva kľúčovou zložkou modernej digitálnej gramotnosti a sme hrdí na to, že môžeme verejnosti ponúknuť odborný kurz zameraný na túto technológiu.”

Prieskum agentúry Upwork dokladuje, že „Bitcoin“ patrí aktuálne medzi najžiadanejšie zručnosti vyhľadávané zamestnávateľmi. Tento trend samozrejme neunikol pozornosti študentov a mladých odborníkov, ktorí sa snažia získať vzdelanie o decentralizovaných technológiách s cieľom zvýšenia svojich šancí pre budúce uplatnenie sa na trhu práce. Výskumná a konzultantská agentúra Gartner uviedla, že súčasná ponuka mladých talentov jednoducho neuspokojuje nadmerne zvýšený dopyt, ktorý vykazuje tento neustále sa rozvíjajúci sektor.

Alan Tsen, ktorý je manažérom spoločnosti Stone & Chalk, dodal: „V súčasnosti existuje skutočný dopyt po vzdelaní a zručnostiach týkajúcich sa blockchainu. Na tomto trhu vznikol nedostatok kvalifikovaných zamestnancov a to je potrebné riešiť.“

Univerzita RMIT v meste Melbourne vyhlásila, že osemtýždňový online kurz sa sústredí na praktickú stránku tematiky a spojí účastníkov programu s komunitou blockchainového priemyslu. Ďalej dodala: „Tento kurz sme zostavili v spolupráci so spoločnosťami, ktoré rozumejú blockchainu. Proces výučby začneme so základnými princípmi blockchainu a potom ich využijeme na rozvoj reálnych obchodných stratégií.“

Kurz bol ohlásený takmer bezprostredne po septembrovom vzniku univerzitného centra RMIT Blockchain Innovation Hub, o ktorom univerzita vyhlásila, že je jedinou plne rozvinutou výskumnou a vzdelávacou inštitúciou na svete s priamym napojením na blockchain. Centrum bolo založené s cieľom objavovať a skúmať spoločenské dopady technológie blockchain. Univerzita totiž zastáva názor, že blockchain má potenciál stať sa „kľúčovou infraštruktúrou pre globálnu ekonomiku“.

Súvisiace: Technológia na ktorej spočíva Bitcoin je iba v polovici evolúcie

Helen Sounessová, ktorá je generálnou riaditeľkou organizácie RMIT Online, povedala: „Blockchain bude zohrávať rozhodujúcu úlohu v budúcnosti podnikania. Už v súčasnosti nachádza uplatnenie vo viacerých odvetviach, medzi ktoré patrí finančný, vládny, energetický či zdravotnícky sektor. Každá veľká inovácia v oblasti technológií so sebou prináša ohromné príležitosti a nové riziká. V spoločnosti RMIT Online veríme, že jednotlivci a podniky potrebujú čo najrýchlejšie porozumieť tejto technológii a prispôsobiť svoje podnikateľské stratégie takým spôsobom, aby naplno využili jej potenciál. Toto je cieľom nášho kurzu.”

Účastníci budú mať po úspešnom ukončení kurzu nárok na 12 kreditných bodov do vybraných študijných programov RMIT na úrovni bakalárskeho alebo magisterského štúdia. Toto by im malo pomôcť pri jednaní s budúcimi potenciálnymi zamestnávateľmi.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár