Miliardár a investor Peter Thiel a jeho spoločnosť rizikového kapitálu – Founders Fund bude investovať až 2 milióny amerických dolárov do startup-u Transatomic Power, ktorý je zameraný na rozvoj nového typu jadrového reaktora a bezpečne premieňa jadrový odpad na čistú energiu.

Investícia sa uskutoční prostredníctvom novovytvorenej investičnej divízie menom FF Science a mala by predovšetkým zameriavať na vysoko pokročilé technológie, ako je letectvo, moderná výpočtová technika a nanotechnológie.

Jedná sa o prvú investíciu FF Science, ktorá začala svoju činnosť počas minulého mesiaca, ako piata divízia fondu Founders Fund, ktorého aktíva sú vo výške 1 miliardy amerických dolárov.

Súvisiace: Ako mladí milionári zo sektora technológií investujú

Transatomic Power, ktorá bola založená dvoma vysokoškolskými študentmi MIT uvádza, že ich technológia jadrového reaktora “bezpečne a úplne čisto spotrebováva vyhorené jadrové palivo, čo prináša so sebou uvoľnenie obrovského množstva lacnej energie bez emisií uhlíka”. S týmto vyjadrením prišli počas tohto roka na stránke Transatomicpower. Firma uviedla, že získané peniaze budú ďalej použité na laboratórne skúšky a počítačové modely tejto rafinácie.

Thiel je jedným z najvýznamnejších investorov a technologických vizionárov sveta, s čistou hodnotou majetku vo výške 2,2 miliardy dolárov. Medzi jeho predchádzajúce investície patrí Facebook, LinkedIn, Yelp a SpaceX.

Zdroj: GigaOM

Facebook komentár