Energetický sektor v súčasnosti predstavuje najväčšie investičné príležitosti v histórií.

S týmto vyjadrením prišiel miliardár, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ celosvetovej investičnej spoločnosti Carlyle Group – David Rubenstein.

Rubenstein na tohto-týždňovej konferencií banky Goldman Sachs v New Yorku viedol: “Pred nami sú pravdepodobne tie najväčšie investičné príležitosti zo sektora energií (ropa a zemný plyn), aké sme kedy videli.”

“Ich snaha po financovaní je aktuálne naozaj veľmi zúfalá.”

Podľa Rubensteina, spoločnosť Carlyle má na tieto príležitosti pre oblasť týchto sektorov pripravených viac ako 10 miliárd amerických dolárov.

Taktiež si myslí, že Carlyle odviedla naozaj dobrú prácu keď si počkala na svoj čas a povedal, že ceny ropy ešte stále nedosiahli svojho dna. Ropa s označením West Texas Intermediate počas tohto týždňa klesli pod 37 dolárov za barel.

Súvisiace:
Čínska investičná spoločnosť kupuje ropné polia v Texase za $ 1,3 mld
Každý obyvateľ Aljašky z ropy tento rok dostane viac ako 2000 dolárov

“Sme veľmi spokojní s našou ochotou držať sa stranou.”

Tieto jeho komentáre odrážajú vyjadrenia spoluzakladateľa ďalšej investičnej spoločnosti Oaktree Capital – Howard Marksa, ktorý bol ďalším pozvaným hosťom tejto konferencie banky z Wall Street a povedal, že jeho firma je pripravená chytiť “padajúce nože”.

Uviedol: “Myslím si, že cena ropy na úrovni okolo 37 dolárov za barel predstavuje veľké množstvo príležitostí,” … “Myslím si, že cena okolo 30 dolárov za barel bude predstavovať ešte omnoho viac investičných príležitostí.”

Zdroj: TheWallStreeJournal

Facebook komentár