Superstar z oblasti privátneho kapitálu – Peter Thiel má razantné názory pokiaľ sa jedná o podnikanie a módu. Thiel v novej knihe, “Zero To One” prezrádza politiku svojho rizikového fondu na obleky manažérov. Uvádza, že nikdy neinvestoval (a ani nebude) do technologickej spoločnosti, ktorej generálny riaditeľ nosí oblek.

Thiel, ktorý bol medzi prvotnými investormi v mnohých úspešných startup-och, vrátane spoločností Facebook, Yelp a LinkedIn, poznamenal, že táto jeho zásada na nosenie oblekov ho zachránila od zlých investícií do šikovných podnikateľov, ktorí sa snažia vykompenzovať slabosť ich produktov.

Súvisiace: Miliardár a investor Peter Thiel vstpuje do jadrovej energetiky

Thiel vo svojej knihe uvádza: “V podstate sme skoro vôbec neinvestovali do spoločností, ktoré viedol generálny riaditeľ v obleku,” … “Zároveň sa Nám to ukázalo, ako vhodný indikátor pre Naše výhodné investície, čo Nám pomohlo dostať sa k pravde oveľa rýchlejšie.”

Vďaka startup-ovej kultúre “chlapca v mikine” sa to stalo zlatým štandardom pre dobré vedenie starup-ov a to najmä pri hľadaní finančných prostriedkov. Minulý týždeň stránka Wired informovala o niekoľkých ženách, ktoré čelili problémom pri hľadaní finančných prostriedkov pre ich startupy. Poďla ich vyjadrení jednej z nich investor poradil, aby si najala “mladého muža s kapucňou”.

Zdroj: BusinessSpectator

Facebook komentár