Nove_Ferrari_za_2_2_miliona_je_uz_vypredane_LaFerarri_top_1 (3)

Máme naozaj dobrú správu pre milovníkov značky Ferrari: luxusná automobilka práve predstavila svoj nový super-športový automobil s otvorenou strechou.

Zlou správou: Je jeho cena – 2,2 milióna amerických dolárov. A je už vypredané.

Ferrari počas tohto týždňa na autosalóne v Paríži predstavila konvertibilnú verziu svojho Laferrari. Nazývajú ho Laferrari Aperta, čo v taliančine znamená “otvorené.” Má to všetky charakteristiky Laferrari – vrátane hybridného motora V-12 o sile 950 konských síl, ktoré je odvodeným od automobilov spoločnosti, na Formule 1.

Súvisiace: Toto môže pomôcť automobilom Ferrari vyletieť na hodnote

Z 0 na 97 km/h vie zrýchliť za menej ako tri sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť viac ako 320 kilometrov za hodinu. Je rovnaké ladné, keďže jeho výzor je odvodený od modelov Laferrari. Ale tento model bude dodávaným podľa vášho výberu: vymeniteľných horných uhlíkových vlákien alebo ľahším krytom.

Ferrari z neho vyrobí iba 209 kusov, sama automobilka bude vlastniť 9 týchto vozidiel. Na predaj ponúkla tak 200 kusov. Ale keďže táto spoločnosť má trikrát toľko potenciálnych kupcov, každé z týchto vozidiel bolo ešte pred zverejnením vypredané.

Súvisiace: Ako automobilka Ferrari udržuje imidž svojej značky

Aperta je súčasťou stratégie Ferrari, keďže táto verejná obchodná spoločnosť rozširuje svoje predaje, pri zachovaní exkluzivity značky. Kým model tejto spoločnosti California T sa predáva bližšie k úrovni 200 000 dolárov, pokračuje vo výrobe limitovaných edícií, extrémne drahých hyper-športových automobilov, ktoré budujú svätožiaru značky.

Laferrari v roku 2014 bol predávaným za zhruba 1,5 milióna dolárov, ale tento model bol nedávno vydražený za viac ako 5 miliónov dolárov. To znamená, že sa jedná o docela slušný zisk.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár