Už v máji spoločnosť Ferrari vydala oznámenie, že sa v tomto roku chce zameral na maximálny predaj 7000 vozidiel, od 7318 vozidiel v roku 2012, s cieľom zlepšiť exkluzivitu značky, zatiaľ čo zároveň ochrániť svoje marže a hodnotu pre svojich zákazníkov.

Od implementácie tejto stratégie Ferrari nedávno vydala svoje prvé údaje finančných výsledkov a zatiaľ to vyzerá, že to funguje.

Tržby v prvých šiestich mesiacoch roka dosiahli 3767 automobilov, čo je ale za toto obdobie z minuloročných výsledkov nárast o 2,8 percenta, aj keď rast bol nižší a bude sa aj naďalej zmenšovať.

Cez toto spomalenie tempa rastu tržieb, príjmy vzrástli o zhruba 7 percent, zisk pred zdanením sa podarilo stúpať o 22 percent na 232,5 miliónov amerických dolárov. Výsledok čistej hotovosti tejto automobilky dosahuje rekord: 1,6 miliardy dolárov cez vysokú investícií do nových produktov, ako sú technológie pre superšportiak LaFerrari.

Ako poznamenáva Ferrari, zatiaľ čo vplyv zníženia objemu výroby bude jasnejší, výsledok v druhej polovici roka sa už začína prejavovať v podobe menšieho rastu v objemoch, ktoré sú porovnané s výrazným zvýšením zisku.

Tieto zisky sú generované z nových služieb, ako je program na mieru a ďalšieho program s názvom Ferrari Classiche Restoration. Boli vidno taktiež významné zisky z licencií firmy Ferrari,v podnikoch maloobchodu a e-commerce, rovnako ako z čísel rekordnej návštevnosti na oficiálnej múzeum Ferrari v Maranelle (Taliansko).

Dobrou správou je, že čoraz viac ich vozidiel sú stále dodávané na predaj v USA, vrátane tých z Kanady kde jej predaje v prvej polovici roka vzrástol o 9 percent na 1048 vozidiel. Aj cez rozhodnutí automobilky o znížení predaja, krátkodobé predpovede naznačujú, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov bude vidno ešte mierny nárast.

Krajina, kde jej tržby výrazne poklesli je Taliansko – vzhľadom na hospodársku krízu a cielené tvrdé zákroky proti daňovým únikom a Číne. Ferrari tvrdí, že spomalenie v Číne je predovšetkým v dôsledku zníženia predajov v Hong Kongu a to ako kvôli rozhodnutiu automobilky – znížiť objednávky, ale aj kvôli obavám o sprísnenie dane na luxusný tovar.

Zdroj: Carmagazine.co.uk

 

Facebook komentár