Regulacny-zasah-voci-krytomenam-po-celom-svete-rastie

Burza kryptomien Binance čelí zakázu pôsobenia v Spojenom kráľovstve od regulačných orgánov pre trhy v krajine, čo je posledným znakom rastúceho zákroku voči kryptotrhu po celom svete.

Britský finančný regulačný úrad v sobotu uviedol, že spoločnosť Binance Markets Limited, ktorá je britskou divíziou spoločnosti Binance, „nemá vo Veľkej Británii povolené vykonávať žiadne regulované činnosti“.

Od 30. júna musí spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojej webovej stránky ponúkala obchodovanie s kryptomenami s označením Brits, na svoje najviditeľnejšie miesta pridala oznámenie na svojich webových stránkach a v aplikáciách, ktoré používateľom Spojeného kráľovstva ukazuje nasledujúci text:

NIE JE POVOLENÉ VYKONÁVAŤ ŽIADNU REGULOVANÚ ČINNOSŤ VO VEĽKEJ BRITÁNIÍ. Z dôvodu uloženia požiadaviek zo strany FCA spoločnosti Binance Markets Limited v súčasnosti nie je dovolené vykonávať akékoľvek regulované činnosti bez predchádzajúceho písomného súhlasu FCA. (Žiadny iný subjekt v skupine Binance nie je držiteľom akejkoľvek formy oprávnenia, registrácie alebo licencie pre Spojené kráľovstvo ohľadom vykonávania regulovanej činnosti vo Veľkej Británii).

Spoločnosť Binance, ktorá je najväčšou kryptoburzou na svete podľa objemov obchodovania, mala spustiť vlastný trh s digitálnymi aktívami v Británii. Bola to však jedna z niekoľkých krypto firiem, ktorá stiahla žiadosti o registráciu u FCA, kvôli nesplneniu požiadaviek proti praniu špinavých peňazí.

Súvisiace: Napodobovatelia Elona Muska v krypto podvodoch okradli investorov o milióny

Hovorca FCA uviedol: „Spoločnosť Binance Markets Limited stiahla svoju žiadosť o 5MLD 17. mája 2021 po intenzívnej komunikácií s FCA,“ …. “Kroky podniknuté v súčasnosti voči Binance Markets Limited sú v platnosti už nejaký čas.”

Hovorca FCA objasnil, že rozsah zákazu bol obmedzený. Hoci spoločnosti Binance Markets Limited je zakázané ponúkať regulované služby v Británii, neregistrované firmy môžu stále komunikovať s britskými spotrebiteľmi. To znamená, že Binance môže stále ponúkať Britom kryptomeny prostredníctvom svojich webových stránok.

Hovorca spoločnosti Binance pre CNBC poznamenal: „Oznámenie FCA z Británie nemá priamy vplyv na služby poskytované na stránke Binance.com,“ … „Náš vzťah s našimi používateľmi sa nezmenil.“

Hovorca dodal: „Pri práci s regulačnými orgánmi uplatňujeme prístup založený na spolupráci a svoje povinnosti týkajúce sa dodržiavania súladu berieme veľmi vážne,“ … „Aktívne držíme krok s meniacimi sa politikami, pravidlami a zákonmi aj v tomto novom priestore.“

Prostredníctvom e-mailu Laith Khalaf, finančný analytik spoločnosti AJ Bell uviedol: “FCA uviedla, že spoločnosť Binance nemá povolené vykonávať regulované činnosti vo Veľkej Británii,” … „Samotné poskytovanie prístupu ku kryptomenám nie je regulovanou činnosťou, ale ponúka deriváty, čo je pravdepodobne činnosť, na ktorú sa FCA zameriava.“

FCA nie je jediným regulačným orgánom, ktorý kryptopriemysel zasiahol.

Japonská agentúra pre finančné služby minulý týždeň varovala, že Binance v krajine pôsobí bez jej súhlasu.

Čína medzitým zintenzívnila úsilie o potlačenie špekulácií s kryptomenami, pričom nariadila ťažiarom digitálnych mien ukončiť činnosť v mnohých regiónoch a vyzvala banky a platobné spoločnosti, aby služby spojené s virtuálnymi menami prestali poskytovať.

Na rodiaci sa kryptotrh, zvýšená regulačná kontrola jednoznačne vplýva. Cena Bitcoinu mala za sebou solídny začiatok roka, keď sa v apríli dostala na historické maximum takmer 65 000 dolárov. Hodnota je však v súčasnosti takmer polovičná a od pondelka rána sa obchoduje za 34 783 dolárov.

Súvisiace: Ťažba bitcoinov spotrebuje menej energie ako tradičné bankovníctvo

Khalaf v súvislosti s obmedzeniami FCA voči spoločnosti Binance poznamenal: “Nejedná sa o obrovskú zmenu v regulácii, ktorá zrazí trh kryptomien na kolená, ale jedná sa o súčasť rastúceho trendu regulačných zásahov na kryptotrhoch.“

„Myšlienka, že tvorcovia politík jednoducho umožnia vznik decentralizovaného systému tieňových platieb bez regulačného dohľadu, je fantastická, a ak sa používanie kryptoaktív rozšíri, môžeme očakávať, že ich bude nasledovať aj posilnená regulácia.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár