Britský miliardár sir Richard Branson vedie slovnú vojnu proti Romanovi Abramovičovi, keďže výdavky ruského miliardára sú “smutné” a predstavujú “plytvanie peňazí.”

V rozhovore v časopise Collective Hub, Branson o Abramovičovi, ktorý vlastní futbalový tím klubu Chelsea povedal, že by mal míňať viac na filantropiu a menej na jachty a svoje hmotné majetky.

Branson uviedol: “Má šesť jácht, kde každá jedna z nich je naozaj veľkou a luxusnou a ja osobne si myslím, že sa nejedná o plytvanie peniazmi,” … “Ak by tie peniaze chcel dobre využiť, mohol by zmeniť životy toľkých ľudí.”

Branson ďalej poznamenal: “Myslím, že je smutné, ak ľudia svoje peniaze využívajú na kúpu čo najväčších a najluxusnejších jácht, automobilov alebo najväčších lietadiel.”

Súvisiace:
Ruský oligarcha Roman Abramovich má niekoľko skutočne úžasných hračiek
Richard Branson: “Spoločenská spravodlivosť je pre podnikanie pozitívna”

Spolu s vlastníctvom jednej z najväčších jácht na svete, 160 metrov dlhej “Eclipse” – Abramovič vlastní veľký počet svojich luxusných nehnuteľností v Aspene (Colorade), St. Barte (Francúzsko) a Londýne (Anglicko); rovnako ako aj Boeing 767. Avšak po tom, čo zmenšil svoju zbierku jácht (zo štyroch), Abramovič ako súkromná osoba aktuálne vlastní iba dve jachty.

Agentúra Bloomberg odhaduje čistý majetok Abramoviča na zhruba 10 miliárd amerických dolárov. Podľa údajov, Bransonove bohatstvo sa odhaduje na približne 5 miliárd dolárov.

Samozrejme, že Branson nie držgrošom. Vlastní súkromný ostrov, ponorky a plachetnice. Ale taktiež sa zaviazal, že miliardy dolárov venuje na boj s globálnym otepľovaním, chudobu v Afrike a bojuje s korupciou po celom svete.

Abramovič je však rovnako štedrým. Počas Majstrovstiev Európy vo futbale povedal, že je najväčším darcom pre “plnenie snov” z oblasti charity, keďže 55 deťom zaplatil cestu z Izraela do Francúzska, kde mohli sledovať zápasy Euro 2016.

Prostredníctvom hovorcu, tieto vyjadrenia Abramovič odmietol komentovať.

Zdroj: TheGuardian, CNN

Facebook komentár