Vo svete je ne cestách vidno početné repliky super-športových áut, vrátane niektorých, ktoré môžu zmiasť aj oko znalcov, ale málokedy počujete o výrobcoch týchto áut, aj napriek zjavnému porušovaniu autorských práv a ďalších porušeniach zákonov.

Bol to taktiež prípad bezohľadných staviteľov týchto replík automobilov Ferrari, ktorí boli zatknutí vo Valencii, vďaka snahe a vyšetrovaniu miestnych úradov v Španielsku.

Polícia celkovo zadržala 19. vozidiel, z ktorých väčšina bola replikou modelu Ferrari F430 a medzi nimi boli aj niektoré modely Aston Martin. Osem mužov boli zatknutých a obvinených.

V závislosti na informáciách od polície, vozidlá boli predávané cez internet a ich ceny boli od 40 000 eur (zhruba 53 000 amerických dolárov). Na obrázku je, ale vidno motor z Toyoty. Obľúbenou voľbou medzi výrobcami replík superautomobilo.

Polícia oznámila, že samotné repliky boli vyrobené zo sklolaminátu a predstavovali veľmi detailne okopírovaný prietor, kde je uložený motor. Kolesá mali znak Ferrari a dokonca boli na oko nerozoznané skopírované aj brzdové strmene.

Zdroj: Fox News

Facebook komentár