Steve Wozniak.

Steve Wozniak.

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak nechce dlhšie čakať na skladací iPhone.

Wozniak v rozhovore pre Bloomberg TV poznamenal: “Apple je už dlhý čas vodcom v niekoľkých oblastiach, ako je dotykové ID, identifikácia tváre a jednoduchá platba s telefónom,” … “Nie je však lídrom v oblastiach, ako je skladací smartphone a to ma znepokojuje, preto naozaj chcem sklápací telefón.”

Wozniak hovoril o skladacích telefónoch, ktoré nedávno predstavili konkurenti Samsung Electronics a Huawei Technologies. Konkurenti spoločnosti Apple sa snažia získať podiel na trhu drahých smartphonov, pričom svoje skladacie smartphony nacenili na 1 980 dolárov a približne 2 600 dolárov. Spoločnosť Apple začiatkom roka oznámila, že jej príjmy z divízie iPhonov vo fiškálnom prvom štvrťroku oproti predchádzajúcemu roku klesli o 15 percent.

Súvisiace: Apple dostal rozsiahlu ranu od Samsungu

Wozniak je pre budúcnosť spoločnosti Apple optimistickým, pričom spoločnosť rozširuje svoje príjmy v rade projektov mimo svojho hlavného trhu – iPhonov. Napriek tomu on stále preferuje Apple TV.

Poznamenal: “Práve ostatné divízie sa vďaka iPhonom stali tak úspešnými a to je na tom celom pozitívne,” … “V súčasnosti tak príjmy spoločnosti začínajú byť viac diverzifikované a zároveň sa im darí dosahovať pozitívne výsledky.”

Steve Wozniak založil spoločnosť Apple so Stevom Jobsom a pomohol vybudovať prvé prototypy počítačov Apple. Zástanca Bitcoinu sa v minulom roku pripojil k mierne známemu startupu so sveta kryptomien s názvom Equi Capital.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár