Technologia_na_ktorej_spociva_Bitcoin_je_iba_v_polovici_evolucie

  • V širokospektrálnej správe o Blockchain a kryptomenách švajčiarská holdingová spoločnosť a banka Credit Suisse vyhlásila, že technológia Blockchain dosiahne vrchol v roku 2025
  • Pozorovatelia trhu očakávajú, že rok 2018 bude rokom, v ktorom “sa niektoré produkty stanú virálnymi a objavia sa noví poskytovatelia a modely“

Rozruch okolo Bitcoinu a Blockchain technológie, ktorá ho podporuje sú reálne. Napriek tomu, sme stále veľmi ďaleko od dosiahnutia vrholu.

Blockchain, ktorého najlepším výkladom je decentralizovaná účtovná kniha, je najznámejšia tým, že je to technológia, ktorá spôsobila ošial okolo Bitcoinu. Podľa rozsiahlej správy vydanej švajčiarskou banou Credit Suisse, využitie tejto technológie však nie je viazané iba na kryptomeny alebo finančé služby.

Podľa banky, prieskum vykonaný Svetovým ekonomickým fórom zistil, že 58% manažérov očakáva, že 10% svetového HDP bude pred rokom 2025 uložené v technológii Blockchain.

Súvisiace: 7 kryptomien, ktoré by ste mali v roku 2018 sledovať

Rok 2025 je rokom, v ktorom Credit Suisse očakáva naplnenie potenciálu, ktorý Blockchain ponúka. V tomto momente sa technológia nachádza uprostred pilotnej a prototypovej fázy.

V správe švačiarskej banky sa uvádza: “Pozorovatelia trhu očakávajú, že tok 2018 bude rokom, v ktorom “sa niektoré produkty stanú virálnymi a objavia sa nový poskytovatelia a modely.“”

Tu je graf zobrazujúci časovú líniu vývoja technológie Blockchain:

Technologia_na_ktorej_spociva_Bitcoin_je_iba_v_polovici_evolucie_1

V roku 2017 vzniklo mnoho partnerstiev zaoberajúcich sa technológiou Blockchain. Napríklad v odbore finančných služieb, veľké množstvo bánk začalo spolupracovať na testovaní tejto novej technológie.

V decembri, švajčiarska banka UBS ohlásila projekt s ďalšími bankami, ktorý im pomôže pripraviť sa na MiFID II (legislatíva EÚ určená na regulovanie firiem, ktoré poskytujú služby spojené s obchodnými inštrumentmi), teda rozsiahlu reguláciu v Európe, ktorá sa uskutočnila v roku 2017.

Namiesto vkladania dôvery do tretích strán, aby preskúmala údaje a poskytla spätnú väzbu o presnosti údajov každej strany, sa namiesto toho banky spoľahnú na technológiu Blockchain.

Finančné služby nie sú jediným odvetvím, ktoré bude podľa vyjadrení banky profitovať z Blockchain-u.

Súvisiace: Bitcoin: 3 kľúčové rady pre začiatočníkov

Banka Credit Suisse oznámila: “V oblastiach, kde existuje viac miesta na experimentovanie s reálnymi možnosťami, ako napríklad spotrebný tovar alebo manufaktúra, sme v roku 2017 videli, že spoločnosti začali zavádzať riešenia prostredníctvom technológie Blockchain.“

Pokiaľ sa jedná o rok 2018, banka vyhlásila, že to bude predstavovať kritický rok.

Banka nakoniec uviedla: “Riešenia Blockchain-om sa uvedú do produkcie ako tzv. “Low-hanging fruit”, čo vyjadruje procesy dosiahnuteľné mimoriadne jednoduchou cestou, ako sú platby a obchodné financovanie,” uviedla banka.“

Preložil: Jakub Harman

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Credit Suisse

Facebook komentár