Inžinier spoločnosti Tesla predvádza prototyp ventilátora, ktorý je vyrobený so zobrazovacou obrazovkou Modelu 3 od automobilky Tesla.

Inžinier spoločnosti Tesla predvádza prototyp ventilátora, ktorý je vyrobený so zobrazovacou obrazovkou Modelu 3 od automobilky.

Inžinieri spoločnosti Tesla pracujú na ventilátore vyrobenom prevažne z automobilových súčiastok. Vyplýva to z videa na sieti YouTube, zverejneného od tohto výrobcu automobilov.

Inžinieri spoločnosti Tesla Engineering vo videu predvádzajú prototypy a schematické znázornenie navrhovaného dizajnu ventilátora, zároveň aj vysvetľujú, ako preorientujú rôzne autodiely pre tak potrebné zdravotnícke pomôcky.

„Chceme používať súčiastky, ktoré poznáme veľmi dobre, vieme ich spoľahlivosť a môžeme s nimi rýchlo pracovať a sú k dispozícii vo veľkom objeme,“ poznamenal riaditeľ spoločnosti Tesla Engineering – Joseph Mardall (ktoré za menej ako 24 hodín získalo viac ako 1,5 milióna zobrazení) v štvorminútovom videu kde stál pred diagramom, ktorý naznačoval, že veľa častí v dizajne ventilátora sa používa vo vozidlách spoločnosti Tesla.

Prototypový ventilátor umiestnený na stole v laboratóriu obsahoval „komoru“, ktorá bola podľa inžiniera spoločnosti, súčasťou automobilov Tesla.

Podľa ostatných zamestnancov spoločnosti Tesla vo videu, ďalší kompletnejší prototyp uvedený neskôr vo videu používal dotykový displej z Modelu 3, ako aj časti určené na riadenie vozidiel z Modelu 3.

Namiesto zvyčajných displejov Modelu 3 sa na obrazovke ventilátora zobrazovali čiary závislosti od toho, aká by bola pľúcna aktivita pacienta na základe tlaku, prietoku a objemu vzduchu pohybujúceho sa do a von z pumpy.

Prototypový ventilátor obsahuje záložnú batériu a samostatné napájanie vzduchom, ktoré by mohlo fungovať, keď by nebol pripojený k napájaniu z nemocnice a kyslíku. Podľa videa by mali pacientom poskytnúť 20 až 40 minút, počas ktorých môže byť pacient presunutý z jedného miesta na druhé, v rámci nemocnice.

Zamestnanci spoločnosti Tesla vo videu neuviedli, kedy môže byť ventilátor, na ktorom pracujú, pripravený na hromadnú výrobu. Spoločnosť tiež neodpovedala okamžite na žiadosti ohľadom ďalších podrobností o projekte.

Súvisiace:
James Dyson navrhol nový pľúcny ventilátor za 10 dní
Zoznam spoločností, ktoré pomáhajú v boji proti koronavírusu

Podľa vyjadrení spoločností: “Inžinieri spoločnosti Tesla diskutovali s inžiniermi výrobcu ventilátorov Medtronic, ale nebolo jasné, do akej miery, ak vôbec, bola účasť firmy Medtronic na projekte ventilátora obsiahnutá vo videu.

Samostatne, spoločnosť SpaceX, ktorá je komerčnou vesmírnou spoločnosťou, ktorú vedie aj generálny riaditeľ Tesla – Elon Musk, sa podľa spoločnosti Medtronic stáva jej hlavným partnerom v rámci produkcie ventilátorov.

Musk predtým bagatelizoval závažnosť pandémie Covid-19. Dňa 6. marca na sociálnej sieti Twitter svojim viac ako 30 miliónom sledovateľov uviedol, že „panika z koronavírusu je hlúpa“.

Iní výrobcovia automobilov, vrátane spoločností General Motors a Ford, začali pracovať na ventilátoroch pomocou návrhov od zdravotníckych technologických spoločností.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDnet

Facebook komentár