Tesla_sa_priblizuje_k_schvaleniu_predaja_Modelu_3_v_Europe

Spoločnosť Tesla do tejto chvíle nezískala povolenie od európskych úradov na to, aby v regióne začala predávať Model 3, hoci sa podľa nej neočakáva, že by výrobca automobilov mal začať realizovať dodania už v priebehu budúceho mesiaca.

Jedna osoba, ktorá požiadala, aby nebola zverejnená jej totožnosť, pretože rokovania nie sú verejné, uviedla, že spoločnosť sa nachádza v úzkej spolupráci s úradmi a očakáva získanie povolenia po tom, ako sa niektorí zamestnanci po sviatkoch vrátia späť do práce. Ďalšia osoba uviedla, že toto načasovanie je v súlade s tým, čo sa Tesla snaží docieliť po celé mesiace.

Začiatok dodávok Modelu 3 pre Európu je kľúčovou prioritou pre výkonného riaditeľa Elona Muska. Poukazuje na predaj sedanu v Európe a Číne ako hlavný dôvod, prečo sa nebojí možného úpadku, spôsobeného zrušením americkou federálnou daňovou úľavou na nákupy automobilov Tesla – od 1. januára.

Tesla sa Modelom 3 zameriava na konkurenciu modelov BMW 3-Series a VW Golf. Zatiaľ čo nákladné vozidlá a SUV predstavujú zhruba 70 percent amerického predaja vozidiel, Európania stále uprednostňujú práve tento štýl automobilov.

Musk počas októbrového zverejnia ziskov poznamenal: “Sme nadšení, že prinesieme Model 3 do Európy a Číny začiatkom budúceho roka, keďže trh stredných prémiových sedanov v týchto regiónoch je dokonca väčší ako v Severnej Amerike.”

Spoločnosť Tesla predtým získala súhlas s požiadavkami na bezpečnosť, hluk, životné prostredie a výrobu prostredníctvom holandského regulátora známeho ako RDW. Podľa pravidiel Európskej únie, keď je nové vozidlo automobilu certifikované jedným národným orgánom, schválenie sa uplatňuje v celom obchodnom bloku.

Súvisiace:
K automobilke Tesla sa pridáva aj miliardár Larry Ellison a…
Elon Musk chce otvoriť obchod Tesla vo svojej juhoafrickej vlasti

Spoločnosť uviedla, že začala prijímať schválenia systémov pre komponenty vozidla a čaká na schválenie celého vozidla, o ktorom sa očakáva, že bude bezprostredné. Thérèse de Vroomen, hovorkyňa spoločnosti RDW, uviedla, že orgán neposkytuje informácie o svojom procese schvaľovania.

Obavy zo zmenšujúcej sa americkej daňovej úľavy a rozhodnutie automobilky Tesla pre zníženie ceny o 2000 dolárov čiastočne kompenzovalo zníženie stimulu, čo v prvých dvoch obchodných dní v roku poslal akcie automobilky do straty 9,7 percenta. Spoločnosť tiež v stredu uviedla, že dodávky v štvrtom štvrťrok klesli tesne pod odhady analytikov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár