Tesla_v_zavode_zacina_pracovatt_24_hodin_denne_7_dni_v_tyzdni

Generálny riaditeľ (CEO) automobilky Tesla – Elon Musk prisľúbil, že bude vyrábať modely Modelu 3 nepretržite, aby konečne splnil výrobný cieľ spoločnosti.

Výrobný prísľub 24 hodín denne 7 dní v týždni, ktorý Musk poslal zamestnancom z pondelka na utorok, prišiel deň po tom, ako Tesla dočasne pozastavila výrobu sedanu, ktorý je určený pre masový trh, keď chcela dokončiť montážnu linku.

Musk si do konca júna stanovil ambiciózny výrobný cieľ 6 000 Modelov 3. To je o 20% viac vozidiel za mesiac, ako investorom sľúbil začiatkom tohto roka.

Súvisiace: Automobilka Tesla čelí “existenčnej kríze”

Spoločnosť Tesla bola pod tlakom, aby kritikom a investorom dokázal, že môže zvýšiť produkciu automobilov určených pre masový trh s ohľadom na elektronický pohon, s cenou okolo 35 000 amerických dolárov. Taktiež to predstavuje úľavu pre približne 500 000 zákazníkov, ktorí vložili vklady vo výške 1000 dolárov na nákup tohto automobilu. Niektorí už čakali rok, kým svoj Model 3 dostali.

Ale doteraz automobilka nevie dosahovať svoje výrobné ciele. Keď začali s výrobou Modelu 3 vlani v lete, uviedli, že do konca roka 2017 vybuduje 5 000 vozidiel týždenne. Ale skončilo to vyrovením len 800 kusov za týždeň.

Tesla znova obnovila svoj výrobný cieľ, ale aj tento cieľ nedosiahla. Do konca marca vyrobila iba 12 500 vozediel Modelu 3.

Automobilový blog Jalopnik najprv v pondelok uverejnil e-mailovú adresu Muska a osoba, ktorá je pod e-mailom známa, CNN svoju autentickosť potvrdila.

V e-mailu sa hovorí, že spoločnosť zatvára montážnu linku na tri až päť dní, pretože sa pripravuje na tri zmeny, v rámci siedmich dní v týždni.

Väčšina amerických automobilových závodov u zavedených výrobcov automobilov pracuje len s dvoma osemhodinovými prevádzkami, napriek veľkým nákladom na roboty a iným zariadenia nachádzajúcich sa na montážnych linkách.

Prevádzka takýchto zariadení a udržiavanie zariadenia v špičke je naozaj náročné, obzvlášť pri prevádzke zariadenia 24 hodín denne.

Rebecca Lindlandová, ktorá je výkonnou analytičkou spoločnosti Cox Automotive poznamenala: “V tomto režime sa znižuje návratnosť na prácovnú silu, keďže prevádzka bude prebiehať 24 hodín denne, 7 dní v týždni,” … “Osvedčenými postupmi sú dve osemhodinové zmeny.”

Keďže chcú pridať ďalšie zmeny, do pár týždňov chce Tesla najať ďalších 400 pracovníkov. Na konca minulého roka mala automobilka Tesla približne 37 500 zamestnancov.

Súvisiace: Tesla a SpaceX už dávno začali so zlučovaním

Musk taktiež prisľúbil, že znižuje výdavky a podrobnejšie skúma dodávateľské zmluvy. Externí odborníci, ako je napríklad ratingová agentúra Moody’s a Wall Street firma – Jefferies, prišli s vyjadreniami, že by spoločnosť v priebehu tohto roka mohla čeliť problémom s likviditou, ak Tesla aj naďalej nesplní svoj cieľ produkcie pre Model 3. Avšak Musk trval na tom, že zvýšená produkcia Modelu 3 mu poskytne hotovosť, ktorú potrebuje. Odmietol, že spoločnosť bude musieť získať viac peňazí a prisľúbil ziskovosť už v druhej polovici tohto roka. V jeho emaily sa uvádza, že spoločnosť je na pokraji ziskovosti.

Musk poznamenal: “Externé firmy neprichádzajú so spravodlivou kritikou, keďže Tesla podľa nich nie je skutočnou spoločnosťou, pokiaľ nevytvoríme zisk, čo znamená, že výnosy neprekračujú náklady,” … “Avšak situácia sa začína meniť.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness, Yahoo

Facebook komentár