Tom_Lee_Krypto_zima_je_u_konca

Podľa dlhoročného býka Toma Lee je Bitcoin späť.

Kryptomeny v piatkovom obchodovaní zaznamenali pokles – čo bolo príznakom obáv o legitimitu inej digitálnej meny zvanej tether – avšak budú smerovať vyššie a dokonca sa môže nachádzať aj v býčom trhu.

Lee, ktorý je manažérom a vedúcim výskumu v investičnej spoločnosti Fundstrat Global Advisors, poznamenal: „Minulý rok bol pre kryptomeny naozaj zlý, keďže čelili prepadom a v priebehu posledného týždňa tento týždeň sme vydali správu, ktorá len zvýraznila … 11 znakov, ktoré sa historicky odohrávajú len vrámci býčieho trhu (rastúci trh). Takže si myslím, že dôkazy svedčia o tom, že trh s býkmi existuje.”

Z 11 príznakov, kedy je „krypto zima“ u konca, medzi Leeho najvýraznejšie hnacie sily pre bitcoin súvisia s blockchainom, technickými ukazovateľmi a objemami obchodov.

Prvé znamenie prišlo v januári, keď si Leeho tím všimol, že objem obchodov na blockchaine – technológia, ktorá sa používa na nákup a predaj bitcoinu – sa v priebehu roka zmenil. Lee vysvetlil, že k tomuto nárastu prispeli otrasy vo Venezuele a Turecku, kde ľudia strácali vieru v meny svojich krajín a práve preto sa mohli obrátiť na bitcoin ako alternatívu.

Ďalej uviedol: „Len keď vezmeme tieto dve krajiny, predstavujú takmer 30% nárastu aktivity v reťazci, takže sa jedná o zmysluplný fakt,“ … „Ľudia si povedali: „Pozri, ja aktuálne už príliš neverím v udržanie hodnoty týchto miestnych mien. Neverím bankám. Začnem používať bitcoin. ′ A to je to, čo spôsobuje, že objem v reťazci skutočne stúpol.“

Druhé znamenie prišlo v apríli, keď bitcoin uzavrel svoje obchodovanie nad svojím 200-dňovým kĺzavým priemerom, čo predstavuje všeobecne uznávaný technický ukazovateľ býčieho trhu.

Tom_Lee_Krypto_zima_je_u_konca_graf

Tretí znak pochádzal z prieskumu spoločnosti Fundstrat vrámci over-the-counter (mimo-burzový trh) brokerov, ktorý poukázal, že „je veľmi dôležité, pokiaľ ide o to, ako inštitucionálni investori obchodujú s nástrojmi okolo kryptomien.“ Vyplynulo, že úroveň firemnej aktivity na základe počtu klientov zaznamenal 60% až 70% nárast, tak aj čo sa týka objemu obchodov.

Lee ďalej poznamenal: „Myslím si, že vidíme známky toho, že sa zlepšujú základy, čo znamená technické vylepšenia a aktuálne aj skutočná aktivita, najmä od tzv. hodlerov,“ pričom používa výraz sektora, ktorý sa týka ľudí, ktorí kryptomeny držia namiesto obchodovania alebo ich predajom.

Lee uviedol, že medzi ďalšie býčie znamenia patrí zmenšovanie ponuky; čo znamená presun do pozitívneho teritória indexu s označením Bitcoin Misery Index od firmy Fundstrat; konsenzu medzi „pôvodnými“ bitcoinovými býkmi, že dno pre menu Bitcoin bolo už dosiahnuté; a nedávny „zlatý kríž“ pre bitcoin – 50-dňový kĺzavý priemer prerazí 200 denný kĺzavý priemer.

Súvisiace: Sledovaný indikátor hybnosti signalizuje takmer 200% rast pre bitcoin

To všetko podľa neho, ukazuje, že bitcoin zatiaľ nedosahuje jednoznačný rast, keďže tieto katalyzátory by sa mali „pravdepodobne“ najlepšie v cenách pretaviť do nových maxím „okolo“ roku 2020.

Lee, ktorý v marci predpovedal býči trh pre bitcoin v roku 2019, dodal, že štandardný pomer cien kryptomien voči americkému akciovému indexu S&P 500 sa tento rok nachádza na hodnote okolo 2,5 – čo by tiež mohlo pomôcť posunúť jeho ceny na vyššie úrovne.

Ďalej poznamenal: „Jedna vec, ktorú je potrebné mať na pamäti, je vždy, keď S&P dosiahol veľký rast, … „takmer vždy to viedlo k veľkému posunu v kryptomenách, avšak neskôr v priebehu roka.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár