Wall_Street_Akciove_trhy_v_roku_2019_dosiahnu_slusne_zisky

Z Wall Street máme prvé očakávanie pre obchodovanie na burze pre rok 2019. A situácia by podľa analytikov banky Credit Suisse mohla byť naozaj pozitívnou.

Vedúci analytik Jonathan Golub, klientom v uverejnenom oznámení poznamenal, že podľa jeho očakávaní by americký akciový index S&P 500 mal na konci roka 2018 dosiahnuť úroveň 3 000 bodov a do decembra 2019 by mal byť na hodnote 3 350 bodov. To je viac ako 15 percentný zisk oproti súčasnej úrovni a viac ako 11 percent z koncoročného cieľa.

Golub ďalej poznamenal: “Náš cenový cieľ pre rok 2019 vo výške 3 350 znamená 11,4-percentný ročný zámer v nasledujúcich 16 mesiacoch.”

Súvisiace: Finančný manažér vybudoval pre Wall Street virtuálnu asistentku

Ale na rozdiel od tohto roka, silné výsledky firiem nebudú riadiť zisky. Poukazuje na niekoľkonásobné rozšírenie ocenení, pretože investori sú ochotní platiť prémiové ceny za “top” akcie, ako sú technologické spoločnosti a dôležité značky v očiach spotrebiteľov.

Napísal: “Očakávame, že rast zisku na akciu sa spomalí z 21,5% v roku 2018 na 7,7% v roku 2019, najmä v dôsledku oslabovania daňových vplyvov a v súlade s historickými priemermi.”

Nie je to po prvýkrát, čo spoločnosť Credit Suisse v posledných mesiacoch zverejnila povzbudivú analýzu s ohľadom na akciové trhy.

Golubov tím začiatkom tohto roka “karhal” investorov z toho, že sa veľmi obávajú obchodného napätia , strachu z inflácie a výborných výsledkov a napísal, že strach by mohol mnohým zabrániť v realizácii zdravých výnosov.

V tom čase spoločnosť Credit Suisse klientom uviedla, že “zatiaľ čo každý cenný papier má hodnotu, veríme, že investori podhodnocujú potenciálny rastový potenciál trhu a nadhodnocujú riziká”.

Wall_Street_Akciove_trhy_v_roku_2019_dosiahnu_slusne_zisky_graf

Akciový trh sa dal Golubovi za pravdu, keďže akciový index S&P 500 v priebehu minulého týždňa vrátil na rekord a v piatok uzavrel na hodnote 2 901,52 bodov.

Väčšia volatilita akciových trhov pre rok 2019

Zatiaľ čo Golub je s výhľadom na rok 2019 z veľkej časti pozitívnym, varoval, že v nasledujúcom roku by mohlo dôjsť k väčšej volatilite a vyšším nákladom na pôžičky.

Súvisiace: Morgan Stanley u klientov používa roboty na analýzu profilov sociálnych médií

Golub ďalej napísal: “Nasledujúcich 16 mesiacov bude pre investorov obzvlášť zložitých, za účasti hrozieb inverzií výnosovej krivky, potenciálne rušivých vplyvom volieb v strednodobom horizonte a pokračovaním sprísňovania menovej politiky od Fedu,” … “Napriek týmto hlavným rizikám sa domnievame, že solídny hospodársky rast/EPS(zisk na akciu) a slabé možnosti na hodpodársky pokles budú postačujúce na to, aby sa trh mohol rásť.”

Taktiež uznal obavy zo signálov pochádzajúcich z trhu dlhopisov, v ktorých sa zhoršuje rozdiel medzi výnosmi štátnych dlhopisov, čo poukazuje na obavy z toho, že recesia sa začína prejavovať.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár