Amazon_klesa_na_hranici_1_biliona_dolarov

Akcie spoločnosti nakrátko dosiahli trhový strop vo výške 1 bilión dolárov, teda predtým ako poklesli a Apple zostala tak jedinou verejne obchodovanou americkou spoločnosť nad touto významnou hranicou.

Akcie gigantu z oblasti internetových služieb v rannom obchodovaní vzrástli o 1,9 percenta na najvyššiu sumu 2 050,50 dolárov. Akcie potrebovali cenu 2 050,27 dolárov na dosiahnutie hodnoty 1 bilióna dolárov, podľa počtu 487 741 189 akcií v najnovšej štvrťročnej správe spoločnosti, vydanej v mesiaci júl.

Avšak následne akcie Amazonu klesli na 2 039,51 dolárov a tým sa jej trhová kapitalizácia nachádza na hodnote okolo 995 miliárd dolárov.

Súvisiace: 10 faktov, ktoré ste nevedeli o spoločnosti Amazon

Analytici poukazujú na neustále diverzifikované portfólio spoločnosti za jej veľký plus a hodnotu. V priebehu minulého roka spoločnosť Amazon začala s nákupom celých segmentov s potravinami, čím sa dostala do ďalšej oblasti – potravinárskeho priemyslu. Dokonca v oblasti dodania potravín k tomu využíva svoje hardvérové a logistické segmenty a zároveň sa presadzuje v reklame kde sa snaží o konkurenciu Facebooku a Google.

Gene Munster z investičnej spoločnosti Loup Ventures poznamenal: “Investori im poskytujú dôveru, takže môžu ísť a narúšať trhy tak, ako to urobili s maloobchodnými predajcami.”

Spoločnosť Amazon zaznamenala obdivuhodný nárast v oblasti služieb Amazon Web Services. Tento obchodný segment zaznamenal v druhom štvrťroku takmer 50% nárast.

Analytik spoločnosti RBC Capital Markets – Mark Mahaney uviedol: “Áno, Amazonu sa v on-line maloobchodnom predaji naozaj dobre darilo a to isté ukázal aj v oblasti cloud computingu,” … “Je to takmer ako zmena tickera z AMZN na AWS (cloud computing).”

Amazon prekročil túto rozsiahlu hodnotu v trhovej kapitalizácií päť týždňov po tom, čo Apple dosiahla 1 bilión dolárov na začiatku augusta, ako oznámila silné výsledky za štvrťrok.

Apple dosahovala naozaj výrazný náskok, keď prekonala hodnotu firmy vo výške 900 miliárd dolárov osem mesiacov pred Amazonom, ktorý 900 miliárd dolárov dosiahol v júli po najlepšom výsledku dňa spoločnosti Amazon – Prime Day.

Súvisiace: Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny

Aj napriek tomu, že v dnešnom dni akcie tejto firmy poklesli, Amazon zaznamenala svoj siedmy deň v pluse. Na svojom vrchole, do utorka akcie za posledných sedem dní obchodovania získali trhovú kapitalizáciu v hodnote 72 miliárd dolárov. Tento nárast je väčší ako trhová hodnota viac ako 80% firiem spomedzi amerického akciového index S&P 500 a je zhruba podobná ako kapitalizácia firmy Starbucks.

Akcie spoločnosti Amazon v roku 2018 dosiahli výnos na hodnote viac ako 70% a za posledných 12 mesiacov sa viac ako zdvojnásobili. Všeobecný trh dosiahol nízky výnos, pričom americký akciový index S&P 500 v tomto roku zarobil 8 percent a za posledných 12 mesiacoch 17 percent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár