Amazon_minie_$7_miliard_na_video_a_hudobny_obsah

Spoločnosť Amazon zverejnila, že v prvom štvrťroku vynaložila 1,7 miliardy dolárov na video a hudobný obsah, čím poskytla nové číslo, ktoré predtým investori museli len predvídať.

Spoločnosť Amazon vo svojom štvrťročnom podaní o stave výsledkov uviedla, že investície do videa a hudby, ktoré sú zahrnuté v programe služby Amazon Prime, vzrástli o 13% z 1,5 miliardy dolárov v predchádzajúcom roku. To znamená zhruba 7 miliárd dolárov za celý rok.

Amazon v oblasti videa konkuruje službám firiem Netflix, Hulu a ďalším streamingovým ponukám a v oblasti hudby čelí spoločnostiam ako Apple, Spotify a ďalší. Na rozdiel od týchto spoločností, Amazon ich balí do širšieho ročného predplatného plánu, pričom zároveň využíva svoje dominantné postavenie v elektronickom obchode a spotrebiteľskom dopyte po rýchlom dodaní. Členovia služby Prime zvyčajne platia 119 dolárov ročne.

Dave Fildes, riaditeľ pre vzťahy s investormi spoločnosti Amazon poznamenal: “Je to oblasť, z ktorej sme veľmi nadšení,” … „Snažíme sa tu investovať ďalšie finančné prostriedky.“

Súvisiace: Amazon dosiahol ročné predaje $200 miliárd

Výdavky vo výške 7 miliárd dolárov pre tento rok, prevyšujú predchádzajúce odhady niektorých analytikov a mohli by klásť otázky o účinnosti investícií, pretože Amazon akcionárom povedal, že očakáva zvýšenie výdavkov v iných oblastiach, ako je oblasť fyzických predajní a dodávok potravín. Spoločnosť Amazon taktiež oznámila novú investíciu vo výške 800 miliónov dolárov na urýchlenie času pre dodanie vrámci služby Prime.

Analytik BTIG, Rich Greenfield predtým očakával, že Amazon v tomto roku do obsahu zainvestuje až 6 miliárd dolárov, zatiaľ čo Gene Munster z Loup Ventures povedal, že jeho odhad bol bližšie k 5 miliardám dolárov. Munsterova spoločnosť v e-maile uviedla, že Amazon vykoná „nadmerné výdavky“ na obsah v porovnaní s jeho predikciou a že by radšej investoval do služieb, ktoré priamo súvisia s jeho hlavnou internetovou obchodnou činnosťou, ako je rýchlejšie doručovanie. Ale vzhľadom na rastúcu konkurenciu v priestore video streamingu, Amazon bude pravdepodobne pokračovať vo zvyšovaní svojich výdavkov na video obsah.

Munster ďalej povedal: „Aj keď si myslím, že to nie je najlepšie využitie kapitálu spoločnosti Amazon, verím, že budú pokračovať v raste investícií do obsahu, aby držali krok s Netflixom, Disney a Apple.“

Amazon definuje celkové náklady na video a hudbu ako „licenčné a výrobné náklady spojené s obsahom ponúkaným v rámci členstva v službe Amazon Prime a náklady spojené s digitálnym predplatením a predávaným alebo prenajatým obsahom“.

Rekordný zisk Amazonu

Dokonca aj s rastom výdavkov na obsah, Amazon ukazuje rekordné zisky. Na konci minulého týždňa spoločnosť vykázala čistý zisk vo výške 3,56 miliardy dolárov, čo je najviac v histórií, zatiaľ čo hotovostný zostatok vzrástol na rekordných 47 miliárd dolárov.

Amazon však pre druhý štvrťrok poskytol nižšie ziskové odhady v porovnaní s očakávaniami v druhom štvrťroku, z dôvodu nákladov na realizáciu mnohých iniciatív.

Súvisiace: Amazon v roku 2018 zvýšil výdavky na reklamu o 72,5 %

Anthony Chukumba, analytik spoločnosti Loop Capital Markets, povedal, že obsah spoločnosti Amazon nie je problém, pretože spoločnosť sa stala „strojom na zvyšovanie ziskovosti“. Chukumba poznamenal, že bezplatný obsah je dôležitým nástrojom pre širšiu ponuku jej predplatiteľov, keďže práve tí majú tendenciu míňať viac na Amazone ako nečlenovia.

Spoločnosť Amazon vo štvrtok informovala o tom, že zmenila spôsob, akým účtuje výdavky za video obsah z dôvodu nového účtovného pravidla. Spoločnosť aktuálne zúročuje výrobné náklady všetok pôvodný obsah a nie len niektoré z nich, takže náklady sa časom amortizujú. K marcu 2019 boli celkové kapitalizované náklady spoločnosti Amazon pre oblasť videa a hudby na hodnote 4,2 miliárd dolárov, pričom kapitalizovaný video obsah mal priemernú zostávajúcu životnosť 2,6 roka.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MSN

Facebook komentár