Amazon_otvori_10_obchodov_po_celej_Velkej_Britanii

Tento mesiac je mesiacom kedy spoločnosť Amazon začne s otváraním 10 kamenných obchodov v mestách po celej Británií, ako súčasť systému o ktorom tvrdí, že pomôže malým podnikom kombinovať on-line a predaj cez osobný kontakt.

Nový typ “kamenných” obchodov – v spolupráci s Enterprise Nation, Direct Line for Business a Square – bude predávať tovar ako domáce potreby, zdravotnícke a kozmetické výrobky, potraviny a nápoje, ale aj elektroniku. Budú tiež pôsobiť ako miesto pre zákazníkov, kde budú vidieť a budú si môcť vyskúšať výrobky z on-linu, ako napríklad značku kolobežiek Swifty Scooters.

Prvý obchod bol otvoreným na začiatku tohto mesiaca v Manchestri, ale ďalšie otvorenia by mali čoskoro nasledovať, po celom zvyšku Veľkej Británie. Spoločnosť Amazon poznamenala, že pilotný projekt bude trvať jeden rok, aby sa otestovala životaschopnosť tohto konceptu.

Amazon má s kamennými obchodmi zmiešanú históriu. Jej automatizovaný reťazec supermarketov – Amazon Go má v amerických mestách 12 pobočiek a dokonca sa mu podarilo získať fanúšikov aj napriek kritike, že bezhotovostný systém je diskriminačný a že je pre miestne vyhliadky na zamestnanie škodlivým. Potom sú tu obchody Amazon Books, z ktorých 17 sa otvorilo v blízkosti univerzít. Spoločnosť už predtým oznámila plány na rozšírenie kníhkupectiev aj na ďalšie miesta.

Nie všetky jej fyzické maloobchodné schémy však boli také úspešné. Pop-up kiosky, ktoré boli skúšané na 87 miestach v USA boli začiatkom tohto roka zatvorené, keď neboli tak lukratívne, ako dúfali. V súčasnosti sa spoločnosť Amazon opäť snaží o opätovný osobný kontakt, ale tentoraz sa bude snažiť o nový prístup k zdôrazneniu on-line produktov a pomôže firmám, ktoré budú mať z osobného predaja prospech.

Súvisiace:
Spoločnosť Amazon po prvýkrát čelí rozsiahlemu počtu návrhov akcionárov
Amazon má značnú príležitosť na trhu o hodnote $ 600 miliárd

Amazon tvrdí, že nový systém pomôže malým podnikom školeniamu a ponúkne im digitálnych vzdelávacích eventy. Na tento účel firma vyčlenila 1 milión libier, ktoré by mali ísť na vzdelávacie programy pre 150 jednotlivcov na plný úväzok, ktorí sa budú špecializovať na produktivitu a online predaj. Najmä pre malé podniky, ktorým sa v súčasnosti naozaj darí v online predajoch, ale ktoré by vedeli mať úžitok zo zákazníckych interakcií s ich výrobkami – osobne, čo by bolo naozaj pre nich skutočnou podporou.

Nakoniec, príjemcom týchto plánov bude aj samotná spoločnosť Amazon, ktorá bude mať malú, ale významnú fyzickú prítomnosť v maloobchode Veľkej Británie. Kamenné obchody sú pre dlhodobý rast spoločnosti prospešné, keďže zákazníci budú mať možnosť prezerať si produkty, ktoré by inak nemali, čiže by museli len byť pripojení k onlinu a hľadať tam, nehovoriac o výhodách impulzov. A možno najcennejšie zo všetkých, mohlo by to viesť k zvýšeniu povesti spoločnosti Amazon, pretože sa snaží poskytnúť impulzy pre kamenné obchody a nie ich poslať na “večný odpočinok“.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BBC

Facebook komentár