Aplikacia_na_investovanie_Acorns_ziskala_105_milionov

Spoločnosť Acorns, vlastniaca aplikáciu, ktorá vie investovať volné finančné prostriedky svojich užívateľov do fondov obchodovaných na burze (známe ako ETF), oznámila, že získala 105 miliónov dolárov v ďalšom kole financovania s označením E Series, čím sa trhová hodnota tejto spoločnosti dostala na 860 miliónov dolárov.

Finančné prostriedky, vrámci tohto kola poskytli známe mená ako NBCUniversal, Comcast Ventures ako aj spoločnosti privátneho kapitálu – DST a MSD Capital, ktorá spravuje osobné finančné prostriedky miliardára Michaela Della. Medzi ďalších významných investorov do tohto startupu patria firmy ako TPG, BlackRock a Bain Capital Ventures.

Dosiahnutím tohto najnovšieho ocenenia, sa spoločnosti Acorns podarilo dostať pred najväčšieho nezávislého investičného robo-poradcu – Betterment, so spravovanými aktívami vo výške 15 miliárd dolárov. Spoločnosť Betterment sa počas posledného kola financovania v júli 2017 ocitla na hodnote 800 miliónov dolárov.

Súvisiace:
7 investičných rád Warrena Buffetta
Ako používať 5 z najlepších platforiem pre obchodovanie na burze

Acorns má viac ako 4,5 milióna zákazníkov a v správe aktív viac ako 1,2 miliardy dolárov. Časť investície bude použitá k podpore partnerstva so spoločnosťou CNBC pri vytváraní obsahu okolo osobných financií.

V Kalifornii založená technologická spoločnosť zo sektora financií sa už rozširuje aj nad svoju pôvodnú ponuku. Acorns v uplynulom roku spustila služby jednotlivých sporiacich účtov pre odchod do dôchodku (IRA) a ako aj služby platobných príkazov – Acorns Spend, bežný účet ale aj debetnú kartu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár