Bitcoin opäť na hodnote $1 bilióna.

Bitcoin opäť na hodnote $1 bilióna.

Trhová kapitalizácia virtuálnej meny Bitcoin opäť prekonala hodnotu 1 bilióna amerických dolárov, keď v dnešnom dni jej cena opäť rástla.

Cena kryptomeny dnes dosiahovala zisky a jej celková hodnota podľa stránky CoinDesk v dopoludňajšom obchodovaní (Singapure) presiahla hodnotu 1 bilión dolárov.

Bitcoin rozšíril tieto zisky a v skorých popoludňajších hodinách singapurského času dosiahol 24-hodinové maximum na cene 54 348,57 dolárov, čo je zhruba o 7% viac ako v rovnakom čase deň predtým. Bitcoin odvtedy už časť zo svojich ziskov obmedzil.

Je to len druhýkrát v histórií, čo hodnota bitcoinu presiahla 1 bilión dolárov, ako 19. februára prvýkrát dosiahla tento míľnik. Trhová kapitalizácia bitcoinu sa niekoľko dní držala nad 1 biliónom dolárov, než pod túto hranicu opäť poklesla.

Napriek tomu, že bitcoin sa nachádza neďaleko od svojho historického maxima 58 332,36 dolárov, zaznamenal obrovský nárast. Digitálna mena sa v tomto roku nachádza vo viac ako 80% zisku a za posledných 12 mesiacov investorom zarobila 570%.

Súvisiace:
Trhová hodnota Bitcoinu už je 1 bilión!
Elon Musk: Bitcoin sa zdá byť vysoko, po prekročení hodnoty 1 bilióna

Rast cien bitcoinu sa pripisuje niekoľkým faktorom vrátane účasti väčších inštitucionálnych investorov a niektorých pozoruhodných nákupov kryptomeny Bitcoin od korporácií akými sú Tesla, Square a Microstrategy.

V nedeľu čínsky výrobca aplikácií Meitu uviedol, že nakúpil nielen bitcoin, ale aj inú kryptomenu s názvom Ether. Ether – virtuálna mena bežiaca na sieti Ethereum, sa podľa stránky CoinDesk okolo 18:41 singapurského času obchodovala na úrovni 1 836,73 dolárov, čo je o takmer 7% viac ako deň predtým.

Spoločnosti tiež uskutočňujú významné akvizície v priestore kryptomien. PayPal v pondelok oznámila, že kúpi kryptomenovú bezpečnostnú firmu Curv.

Podporovatelia bitcoinu ho často prirovnávajú k „digitálnemu zlatu“, zaisteniu proti inflácii a potenciálnemu „bezpečnému“ aktívu, kde môžu investori ukladať svoje peniaze v čase politických alebo ekonomických napokojov.

Niektorí tvrdia, že uvoľnená menová politika, ako sú nízke úrokové sadzby a nákupy aktív centrálnymi bankami po celom svete, narúšajú hodnotu nekrytých mien, ako je americký dolár a bitcoin tak poskytuje lepšiu alternatívu k investovaniu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár