Bitcoin_po_vypredaji_za_12_hodin_vzrastla_o_10_miliard_2017

Bitcoin dnes vzrástla o viac ako 11 percent, v nadväznosti na dramatický nárast kryptoobchodov počas víkendu.

Digitálna mena sa v pondelok začala obchodovať na hodnote 5 857,32 dolárov a podľa údajov z internetovej stránky CoinDesk sa k večeru zvýšila na 6 545,20 dolárov. To predstavuje takmer 12 percentný nárast ceny.

Trhová kapitalizácia virtuálnej meny Bitcoin, alebo celková hodnota všetkých virtuálnych mincí v obehu, v rovnakom čase tak podľa internetovej stránky Coinmarketcap.com vzrástla o viac ako 10 miliárd dolárov.

Práve počas minulého týždňa, cena tejto kryptomeny zaznamenala rekordnú hodnotu vo výške 7 879,06 dolárov, čo bolo spôsobené faktormi, vrátane skupiny CME, ktorá oznámila plány na poskytnutie termínových kontraktov a niektorých výhodných regulácií v krajinách ako Japonsko, ktoré menu bitcoin legalizovali ako spôsob platby.

Bitcoinová sieť bola tiež predmetom modernizácie s názvom SegWit2x, ktorá bola pôvodne naplánovaná na 16. novembra. Jej cieľom bolo zvýšenie rýchlosti pre transakcie. Podpora pre túto inováciu však bola zastavená, čo vývojárov prinútilo vyvolať plánovanú implementáciu.

Toto sa zdalo byť katalyzátorom výpredaja, ktorý začal v piatok.

Súvisiace:
FinTech start-up Revolut chce byť európskou bankou
Kryptomene Bitcoin Cash sa na jednu noc podarilo predbehnúť Ethereum

Začiatkom tohto roka sa technológia blockchain okolo virtuálnej meny Bitcoin rozdelí v procese, ktorý je známy ako “hard fork”. Stalo sa to dvakrát, čo spôsobilo vytvorenie dvoch nových kryptomien: bitcoin cash a bitcoin gold.

Bitcoin cash vytvorila obrovský nárast, keďže bol nakupovaný mnohými investormi, ktorí sa domnievajú, že by to mohla byť životaschopnou alternatívou. Bitcoinová hotovosť (Bitcoin cash) však v nedeľu klesla z historického maxima vo výške 2 446,31 dolárov na 1 135,32 dolárov (podľa Coinmarketcap.com).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár