Cena_kryptomeny_Litecoin_nad_300_dolarov

Šiesta najväčšia kryptomena sveta, podľa hodnoty trhovej kapitalizácie, v sobotu po týždňoch poklesu sa dostala cez 300 dolárov.

V čase písania článku sa obchodovala na úrovni 283 dolárov, čo je viac ako 16% rast voči americkému doláru.

Táto virtuálna mena klesla pod 300 dolárov po tom, čo jej zakladateľ Charlie Lee, ktorý je bývalým riaditeľom vituálnej peňaženky a brokera pre obchodovanie kryptomien – Coinbase povedal, že predá všetky svoje podiely, aby sa vyhol možným konfliktom záujmov.

Súvisiace: Zabudnite na bitcoin. Príchádza litecoin

Lee na internetovej stránke Reddit poznamenal: “Litecoin bola pre mňa finančne veľmi výnosná, takže som dostatočne spokojný, že už nemusím viazať svoj finančný úspech na úspech okolo virtuálnej meny Litecoin.”

20. decembra spadla z približne 320 dolárov na 210 dolárov, len o dva dni neskôr, pretože už bolo vidno špekulácie okolo Leeho zámerov pri predaji jeho mincí.

Graf: Cena virtuálnej meny Litecoin
Cena_kryptomeny_Litecoin_nad_300_dolarov_graf

Niektorí jednotlivci z oblasti kryptomien uviedli, že tento krok naznačil, že Lee v túto digitálnu menu už stratil vieru, zatiaľ čo iní poznamenali, že vymenil svoju menu Litecoin za pozície v iných digitálnych menách.

Sobotné zisky predstavujú jeden z jej najväčších výnosov od chvíle, keď Lee povedal, že predá svoj podiel.

Taktiež nasleduje po ďalšom prekvapujúcom oznámení Leeho. Na sociálnej sieti Twitter 30. decembra povedal, že “pre úspech meny musel litecoin opustiť.”

Poznamenal: “Vidiac, ako ľudia strácali dôveru, pretože som predával, som presvedčený, že je to správny krok,” … “Litecoin bola príliš centralizovaná a závislá od mojej osoby. Nakoniec, aby Litecoin uspela, musel som odísť.”

Súvisiace: Nelikvidnosť Bitcoinu bude naozaj veľkým problémom

Zároveň povedal, že predtým než odíde, bude čakať, kým sa nevráti na najvyššiu úroveň. Litecoin vyvrcholila nad úrovňou 380 dolárov, teda predtým, než Lee poznamenal, že svoj podiel odpredá. Lee túto digitálnu menu vytvoril v roku 2011.

Litecoin a bitcoin, vzhľadom na podobnosti medzi ich technologickými základmi, sa často nazývajú striebro a zlato zo sveta kryptomien.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár