Ceny_Bitcoinu_opat_prudko_stupaju

Cena virtuálnej meny Bitcoin v utorok vzrástla o 15% a nakrátko sa po prvýkrát od novembra dostala na úroveň 5 000 dolárov. Avšak na vysvetlenie tohto nárastu je potreba veľa šťastia.

Nigel Green, ktorý je zakladateľom a výkonným riaditeľom skupiny deVere Group, v správe jednoducho povedal, že “existuje rastúce povedomie, že Bitcoin je späť.”

Green dodal, že “tento dramatický nárast pravdepodobne priláka mnoho investorov, ktorí sedeli na vedľajšej koľaji,” vrátane veľkých inštitúcií.

Naeem Aslam, ktorý je analytikom v spoločnosti TF Global Markets (UK) Ltd poznamenal: „Divoké výkyvy pre bitcoin sú normou. Nemalo by to byť tak prekvapujúce.“

Aslam uviedol: “Bitcoin je druhom šelmy, ktorá má schopnosť na dennej báze získať výnos o hodnote viac ako 20% a tento druh rally (nárastu) sme videli ku koncu roka 2017 predtým, ako jeho sa jeho cena zrútila.”

Súvisiace: Mali by investori mať v portfóliu bitcoin alebo kryptomeny?

Dodal, že nárast najznámejšej kryptomeny priláka mnoho investorov, ktorí sedeli na postrannej čiare a na tento okamih čakali.”

Lukman Otunuga, analytik pre forexové obchody v maklérskej spoločnosti FXTM, súhlasil, že dôvodom nárastu cien bitcoinov je „záhada“. Ďalej v poznámke uviedol, že “náhle a výbušné výkyvy vo svete kryptomien nie sú ničím novým”, ale “dôvod agresívneho skoku cien bitcoinu zostáva záhada.”

Otunuga však pripustil, že “býci môžu byť opäť na mieste.”

Inými slovami, bitcoin je na vyšších úrovniach jednoducho preto, že ľudia bitcoin kupujú. Jedná sa o klasický prípad hybnosti vo svete investovania založenom na steroidoch a nemusí existovať žiadny skutočný základ alebo dôvod na ospravedlnenie tohto nárastu.

Bitcoin bol vždy obľúbenou oblasťou pre obchodníkov, ktorí chcú zarobiť na náhlom pohybe. Táto nedávna rally nemusí byť nič iné.

David Spika, prezident spoločnosti GuideStone Capital Management, v rozhovore poznamenal, že rally v bitcoine je pravdepodobne ďalším príkladom “oživenia” po prepade.

Akciové trhy v prvom štvrťroku prudko vzrástli – napriek obavám zo skutočnosti, že v prvom štvrťroku sa očakáva pokles ziskov a pokles výnosov dlhopisov kvôli obavám zo spomalenia globálneho ekonomického rastu.

Spika ďalej uviedol: “Toto je ďalší znak živosti. Nie je však opodstatneným.”

Napriek tomu sa nedá poprieť, že by bol bitcoin na moment späť. Cena virtuálnej meny Bitcoin sa v tomto roku zvýšila o 25% a o viac ako 60% z nedávneho minima okolo 3 100 dolárov, dosiahnutom v decembri.

Zdá sa, že ceny sa v stredu zastabilizovali na necelých 5 000 dolárov.

Optimisti okolo Bitcoinu prisahajú, že ho využíva viac spotrebiteľov ako aj iné formy digitálnych mien, ako sú litecoin, ethereum a ripple pre nákup rôznych produktov a služieb.

Súvisiace: Bahrajn otvára svoje dvere krypto aktívam

Zároveň stále viac online predajcov, ako sú Overstock, Shopify a Newegg, akceptujú bitcoin a iné kryptomeny ako formu platby.

Wall Street taktiež začína využívať bitcoin.

Obrovská spoločnosť z oblasti investičných fondov – Fidelity koncom minulého roka založila obchodnú platformu pre bitcoin a ďalšie kryptomeny.

Kryptomeny však majú pred sebou ešte dlhú cestu, kým sa priblížia k svojmu historickému maximu. Ceny koncom roka 2017 dosiahli historicky najvyššiu hodnotu, na úrovni 20 000 dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár