Detaily o Iphone 12 od spoločnosti Apple z Wall Street.

Detaily o Iphone 12 od spoločnosti Apple z Wall Street.

Používatelia spoločnosti Apple stále čakajú na predstavenie iPhonu 12 po tom, čo technologický gigant v mesiaci september na svojom virtuálnom podujatí predstavil len nové iPady, hodinky Apple Watch a nový balík služieb.

Analytici z Wall Street dúfajú, že spoločnosť Apple v najbližších týždňoch usporiada ďalšiu akciu na predstavenie ďalšieho iPhonu, pričom nové zariadenia sa dostanú na pulty obchodov až niekedy v polovici októbra. Počas poslednej otázky v rámci výsledkov spoločnosti v mesiaci júl, riadiaci pracovníci uznali, že nový iPhone sa začne predávať o niekoľko týždňov neskôr ako v rámci vlaňajšieho konca septembra.

Fanúšikom Apple tak zostáva viac času na to, aby boli posadnutí tým, aké funkcie môže najnovší iPhone obsahovať. Očakávania sú veľké – analytici tvrdia, že iPhone 12 by mohol vyvolať „supercyklus“ nákupu nových zariadení, pretože používatelia sa snažia získať to, čo sa všeobecne očakáva, že bude prvým iPhonom s technológiou 5G.

Takže sa dostávame k tomu, čo analytici predpokladajú, že používatelia môžu vidieť o novom iPhone:

Takže dostaneme iPhone 5G, alebo nie?

Analytici si myslia, že odpoveď na túto otázku je jednoznačná áno.

Analytik spoločnosti DA Davidson, Tom Forte uviedol: „Investori jednoznačne očakávajú predstavenie iPhonu 5G.”

Pre spoločnosť Apple, ktorá čelí oneskoreniu v rámci hrania telefónnych hier pre 5G, to bude veľká výzva. Keďže koncoví konkurenti vrátane spoločností Motorola, Samsung a ďalších, ktorí vydali zariadenia 5G, budú tak na konci. Analytik spoločnosti Wedbush Securities – Dan Ives odhaduje, že zhruba 350 miliónov telefónov iPhone by mohlo byť vymenených za lepšie zariadenie v priebehu 12 až 18 mesiacov. Aj keď si mnohí zákazníci pred prechodom na nové zariadenie nechávajú svoje telefóny dlhšie, pripojenie k rýchlejším bezdrôtovým sieťam novej generácie by bolo výrazným dôvodom pre zvýšenie predajov.

Súvisiace: Hodnota Apple už na 2 biliónoch dolároch!

Je ale možné, že nie všetky modely iPhone 12 sa budú pripájať k najrýchlejším 5G sieťam.

Analytik spoločnosti Moor Insights and Strategy – Anshel Sag poznamenal: “Základný model iPhone 12 sa môže pripájať iba k sieťam 5G s nízkym a stredným pásmom (ktoré sú rýchlejšie ako siete 4G, ale neprinášajú super-rýchly Internet, pre ktoré je 5G známa), zatiaľ čo modely vyššej triedy sa budú pravdepodobne pripájať k najrýchlejším pásmam 5G siete.”

Je to preto, lebo pripojenie telefónu k najrýchlejším sieťam 5G vyžaduje ďalšie diely, takže výroba je nákladnejšia.

Sag ďalej uviedol: „Bol by som šokovaný, keby vyšli s s obmedzeím len pre základný model.”

Analytik z Bank of America – Wamsi Mohan uviedol, že Apple sa môže dokonca rozhodnúť, že pripojenie k 5G sieti umožní len najluxusnejšiemu z modelov iPhone 12.

Podľa informácií analytika Ivesa zo spoločnosti Wedbush, firma Apple v každom prípade pravdepodobne vydá americké aj zahraničné verzie 5G telefónov iPhone, pretože sieťová technológia sa v jednotlivých krajinách môže líšiť.

Čo ak vám na 5G nezáleží?

Stále by ste mohli mať šťastie. Analytici tvrdia, že Apple môže vydať 4G verziu iPhonu 12, alebo novú 4G verziu lacnejšieho iPhone SE, ktorá bola uvedená na trh začiatkom tohto roka – len nie je jasné, kedy.

Forte z firmy DA Davidson uviedol, že najlacnejšou alternatívou v zostave iPhone 12, ktorá bola vydaná na jeseň tohto roku, môže byť 4G model. Iní, vrátane Ivesa a Saga, uviedli, že pre nový 4G iPhone je pravdepodobnejšie, že sa dostane na trh v prvej polovici budúceho roka, za nižšiu cenu ako jeho 5G varianta.

Koľko modelov predstavia?

Apple zvyčajne vydáva viac verzií každého nového iPhonu (minulý rok sa jednalo o tri). Analytici očakávajú, že tento rok spoločnosť Apple predstaví buď tri alebo štyri verzie modelu iPhone 12.

Ives očakáva, že sa dočkáme štyroch modelov iPhone 12, vrátane jedného s väčším, 6,7-palcovým displejom.

Podľa Saga aj Mohana, ak spoločnosť Apple vydá štyri modely nového iPhonu, jedným z nich by mohol byť zároveň najmenší iPhone, aký spoločnosť Apple vyrobila.

Ďalej poznamenali: „Je vidno rozsiahli počet užívateľov, ktorí sa zaujímajú o najmenšie modely iPhonu,“ … „Je to naozaj iba otázka, či si Apple myslí, že trh je dostatočne veľký, aby to za to stálo.“

Aká bude cena iPhone 12?

Dobrá otázka.

Mohan uviedol, že „cena je vždy najväčšou neznámou, pokiaľ ide o informácie spoločnosti Apple.“

Minulý rok bol iPhone 11 (od 699 dolárov) najlacnejším novým smartfónom spoločnosti Apple, od predstavenia modelu iPhone 8.

Mohan uviedol, že sa cena najvyššieho modelu iPhone 12 v tomto roku pravdepodobne zvýši zhruba o 100 dolárov, aby zohľadnila náklady na pridanie super-rýchleho 5G pripojenia. Pokiaľ ide o modely nižšej triedy, viacerí analytici sa zhodli, že Apple sa pravdepodobne bude snažiť udržať ceny relatívne v súlade s minulým rokom.

Forte zo spoločnosti DA Davidson však tiež poznamenal, že po vydaní lacnejšieho iPhonu SE začiatkom tohto roka, spoločnosť nemusí na jeseň tohto roku pociťovať potrebu ponúknuť výhodnú verziu modelu 12.

Čo ešte zákazníci dostanú?

Pokiaľ ide o výdrž batérie, väčšina analytikov neočakáva žiadne zásadné zmeny.

Mohan však uviedol, že od najkvalitnejšej verzie iPhone 12 sa očakáva, že bude najväčším modelom a bude mať pripojenie 5G s najvyššou rýchlosťou a tu Apple môže využiť tento ďalší priestor pre navýšenie čo sa týka batérie.

Pripojenie k najrýchlejším 5G sieťam by mohlo viesť k vybitiu batérie, čo by pomohlo zvýšiť hodnotu zariadenia.

Pokiaľ ide o fotoaparát, očakáva sa, že Apple do modulu fotoaparátu zahrnie senzor LiDAR, teda aspoň u niektorých modelov iPhone 12, ako to bolo v prípade iPad Pro na začiatku tohto roka. Táto funkcia by podľa Saga zlepšila zaostrenie fotoaparátu v tmavých miestnostiach a urobila služby umelej reality „oveľa presnejšími a užitočnejšími.“

Súvisiace: Apple a Singapur odmení majiteľov hodiniek Apple Watch za zdravú aktivitu

Forte dodal, že výrobca iPhonov môže integrovať aj nové možnosti videa, čo je funkcia, ktorá by mohla zužitkovať nové 5G pripojenie.

Hovorí sa tiež o obrazovke s vysokou obnovovacou frekvenciou, vďaka ktorej by sa telefón zdal podstatne rýchlejší.

Jedna vec, ktorú kupujúci iPhone 12 nemusia dostať: je nabíjací modul. Pretože väčšina majiteľov iPhonov už ho má, niekoľko analytikov uviedlo, že si myslia, že Apple bude dodávať nový iPhone iba s nabíjacím káblom. Môže to byť krok šetrný k životnému prostrediu a spoločnosti Apple ušetriť niekoľko dolárov za iPhone.

Mohan uviedol: „Je to iba ukážka toho, aký vysoký je tlak nákladov na podnikanie, keď sa pokúšate začleniť nové funkcie,“ … „Kam je možné zájsť ak treba znižovať náklady a nechcete rozrušovať spotrebiteľa? Toto by mohol byť jeden z týchto prípadov.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Bloomberg

Facebook komentár