El_Erian_zvazuje_kupu_Bitcoinu_ak_cena_klesne_pod_5000

Po zhruba 70 percentnom poklese z vrcholu, hlavný analytik spoločnosti Alianz, Mohamed El-Erian poznamenal, že bude vhodnú priestor na kúpu virtuálnej meny Bitcoinu.

Hlavný ekonomický poradca spoločnosti Allianz, považovaný za jedného z najvplyvnejších mysliteľov na finančných trhoch svetana konci tohto týždňa uviedol, že by bolo vhodné zvážiť, ak cena kryptomeny Bitcoin klesne pod 5 000 dolárov. Virtuálna mena Bitcoin sa počas jeho vyjadrení obchodovala okolo úrovne 5 870 dolárov.

“Nemyslím si, že sa dostane späť na 20 000 dolárov, ale myslím si, že bude musieť byť vytvorená základňa, v rámci ktorej ľudia, ktorí skutočne veria v budúcnosť bitcoin prejdú celou konsolidáciou a následne si vychutnajú rast na vyššie úrovne.”

Digitálna mena Bitcoin v roku 2017 zaznamenala parabolický nárast hodnoty, pretože popularita kryptomie sa navyšovala a na trh sa dostali desiatky ďalších zaujímavých mien.

Avšak viaceré prekážky, od pretrvávajúcich príbehov o podvodoch až po hrozby regulačných nariadení, ktoré je vidno po celom svete, spôsobili veľký prepad od decembrového maxima na hodnote viac ako 19 000 dolárov.

V súčasnosti je tak namieste otázka, čo je budúcnosťou kryptomien a či bitcoin alebo iné meny budú jeho súčasťou do budúcna. V jednom období existivalo viac ako 40 digitálnych mien s trhovou kapitalizáciou nad 100 miliárd dolárov.

El-Erian poznamenal, že kryptomeny sa pravdepodobne nestanú menami, ale skôr budú ako komodity.

“Mám podozrenie, že keď sa pozrieme na výhľad ďalších 10 až 15 rokov, vo svete budú stále kryptomeny, ale verejný sektor sa bude na ich využití bude taktiež podieľať, nebude to len o bitcoine,” … “Technológia blockchain však bude techólógiou budúcnosti.”

Súvisiace:
Facebook odmieta zákaz reklamy na kryptomeny, zachováva zákaz ICO
Spoluzakladateľ Apple chce, aby sa Bitcoin stal internetovou menou sveta

Blockchain je základom bitcoinu, ktorý slúži ako digitálna kniha finančných transakcií a očakáva sa, že v budúcnosti bude široko používaná v bankovom ale aj iných sektoroch. Bitcoin bude existovať spoločne s touto technológiou, ale pravdepodobne nebude jej hlavnou súčasťou.

El-Erian ďalej poznamenal: “Bude prostriedkom výmeny,” … “Nebude však zastávať úlohu meny, ale bude braná ako iné komoditné aktíva, ktoré je možné obchodovať a hlavne z dôvodu ich hodnôt.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár