Facebook_odmieta_zakaz_reklamy_na_kryptomeny_zachovava_zakaz_ICO

Facebook aktualizoval svoju politiku a chce povoliť reklamu na kryptomeny, avšak zákaz o podpore primárnej emisii mincí (ICO) zachová.

Dnešné oznámenie uvádza, že spoločnosť v posledných niekoľkých mesiacoch hľadala najlepší spôsob, ako “vylepšiť” svoj celkový zákaz reklamy na šifrované kryptomeny, keďže chce “povoliť niektoré reklamy a zároveň zabezpečili aj bezpečnosť užívateľov.”

Revidovaná verzia “zakázaných produktov a služieb spoločnosti Facebook” teraz uvádza:

“Od 26. júna budeme […] povoľovať reklamy, ktoré propagujú kryptomeny a súvisiaci obsah, od predbežne schválených inzerentov. Budeme však aj naďalej zakazovať reklamy, ktoré propagujú binárne opcie a počiatočné ponuky mincí.”

Novo aktualizované pravidlá od inzerentov – ktorí chcú zobrazovať reklamy na produkty a služby súvisiace s kryptomenami – vyžadujú, aby predložili žiadosť, ktorá umožní spoločnosti Facebook posúdiť ich spôsobilosť. Žiadatelia sú poučení, aby zahrnuli “akékoľvek licencie, ktoré získali, či už sú obchodované na burze cenných papierov ako aj iné relevantné verejné zázemia týkajúce sa ich podnikania”.

Súvisiace:
Pranie špinavých peňazí: Kryptomeny vs. fiat meny
Môžu kryptomeny nahradiť hotovosť?

Vzhľadom na tieto obmedzenia spoločnosť Facebook pripúšťa, že “nie každý, kto chce inzerovať, to bude môcť aj realizovať.” Spoločnosť tvrdí, že bude sledovať aj spätnú väzbu a “v prípade potreby” bude svoju politiku v priebehu času revidovať. Takisto uvádza, že bude pokračovať v “štúdiu” technológie podporujúcej kryptomeny, keďže svoju politiku bude aj naďalej rozvíjať.

Spoločnosť Facebook prvýkrát oznámila svoj zákaz v januári 2018, čo podľa jej slov bolo navrhnuté tak, aby zabránila “reklamám, ktoré propagujú finančné produkty a služby, ktoré sú často spojené s zavádzajúcimi alebo klamlivými reklamnými praktikami”.

Spoločnosť Facebook v tom čase zdôraznila, že jej počiatočná politika bola “zámerne široká”, aby umožnila spoločnosti včas vylepšiť opatrenia na odhalenie a prevenciu bezohľadných propagátorov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Facebook, WSJ

Facebook komentár