Elon_Musk_Tesla_bola_niekolko_tyzdnov_od_krachu

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla, Elon Musk povedal, že jeho automobilka produkujúca vozidlá na elektrický pohon v priebehu tohto roka zažila “jednoznačné týždne” smrti, uprostred toho keď sa usilovala o splnenie výrobných cieľov svojho sedanu Model 3.

Musk tieto vyjadrenia uviedol v pripomienkach okolo finančnej krízy spoločnosti Tesla, v relácií “Axios od HBO”.

Automobilka Tesla nakoniec v júni dosiahla svoje výrobné ciele a v októbri po prvýkrát od roku 2016 dosiahla zisk.

Pred týmito míľnikmi spoločnosť čelila dlhovému záväzku vo výške 1 miliard\ dolárov bez veľkých príjmov, ktoré by jej vedeli pomôcť so splácaním.

Súvisiace: Elona Muska v Tesle nahradí žena

Musk povedal, že situáciu okolo výroby zanechali Teslu “krvácať ako blázon.” Dodal, že výrobca luxusných elektrických automobilov mohol čeliť bankrotu, ak by problémy neboli rýchlo vyriešené.

V tom období spoločnosť Tesla poprela, že je vo finančných ťažkostiach a prisľúbila, že do konca roka bude ziskovou.

Generálny riaditeľ sa v podstate presťahoval do továrne spoločnosti Tesla v kalifornskom meste Fremont, aby pomohol firme dosiahnuť jej výrobné ciele.

Musk nakoniec uviedol: “Práve som to urobil, pretože keby som to neurobil, potom by existovala veľká šanca že Tesla umrie.”

Model 3 bol v USA v prvom polroku tohto roka najpredávanejším na trhu luxusných automobilov. Pred druhým vozidlom typu Mercedes C, mal zhruba dvojnásobný náskok.

V treťom štvrťroku Tesla zvýšila tempo produkcie a počet hodín potrebných na výrobu Modelu 3 sa znížil o viac ako 30 percent. Automobilka týchto modelov vyprodukovala 53 239 kusov a len nepatrne tak zaostala za želaným cieľom, pre výrobu 5000 vozidiel za týždeň.

Musk bol z postu predsedu predstavenstva spoločnosti Tesla nútený odstúpiť, ale zostáva vo funkcii výkonného riaditeľa, keďže americkí regulátori ho obvinili, že zverejňoval “falošné a zavádzajúce” statusy na sociálnej sieti Twitter ohľadom toho, že jeho spoločnosť by mohla prejsť do súkromného vlastníctva.

Súvisiace:
Pohľad na náročný rozvrh Elona Muska
Elon Musk: “Tesla zostáva verejne obchodovateľná”

Komisia amerických cenných papierov (SEC) mu uložila pokutu 20 miliónov dolárov (20 miliónov eur), keď v auguste svojich 22 miliónom followerov informoval, že Tesla by sa mohla stať privátnou za 420 dolárov za akciu a dokonca toto financovanie je zabezpečené.

SEC uviedol, že Musk neprediskutoval ani nepotvrdil kľúčové podmienky obchodovania (vrátane ceny) s akýmkoľvek zdrojom financovania.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár