Facebook_zanechava_stopy_o_moznom_spusteni_kryptomeny

Facebook sa údajne pripravuje na spustenie kryptomeny v rámci sektora celosvetových platieb.

Agentúra BBC oznámila, že Facebook chce začať testovať “GlobalCoin” do konca tohto roka. Denník Financial Times zasa uviedol, že spoločnosť dokonca viedla rozhovory s dvojčatami Winklevossovými – zakladateľmi kryptomenovej burzy Gemini, ktorí žalovali Marka Zuckerberga za údajnú krádež ich nápadu na sociálnu sieť.

Spoločnosť Facebook odmietla komentovať správy, ale poznamenala, že skúma spôsoby využitia technológie blockchain.

Avšak existuje dôkaz, že by sa čoskoro mohli dostať do oblasti virtuálnych mien.

Investovali do spoločnosti z oblasti technológie blockchain a najali viac expertov na vývoj platieb na platforme pre posielanie správ – WhatsApp. Taktiež čelili pozornosti zákonodarcov.

Švajčiarska spoločnosť

Povesti o ambíciách Zuckerbergovej spoločnosti okolo kryptomien je už vidno nejakú dobu, ale začiatkom tohto mesiaca sa zintenzívnili, keďže prišlo k registrácií novej blockchainovej spoločnosti vo Švajčiarsku – Libra Networks, ako spoločnosť Facebook Global Holdings je firmou so zainteresovaným podielom.

Podľa švajčiarskeho registra bude táto fin-tech spoločnosť pracovať na platbách, analýze dát a investičných aktivitách a bude vyvíjať súvisiaci softvér a hardvér.

Rast celosvetových platieb

Zuckerberg opakovane naznačil, že sa chce zamerať na rastúcu oblasť platobných služieb.

Naposledy na konferencii vývojárov F8 v priebehu minulého mesiaca poznamenali, že posielanie finančných prostriedkov by malo byť “tak jednoduché ako posielanie fotografií.”

Súvisiace:
Novogratz: Cena Bitcoinu sa do roku 2021 strojnásobí, ale…
Vlastníci Jaguar Land Rover zarobia kryptomeny zdieľaním dát

Firma Facebook nedávno oznámila, že vykonali rozsiahle navýšenie počtu zamestnancov v Londýne a Dubline, pričom ďalej uviedla, že novo najaté talenty budú pracovať na platbách vrámci aplikácie WhatsApp.

Taktiež najali dvoch expertov na blockchain z veľkej kryptomenovej burzy. Mikheil Moucharrafie a Jeff Cartwright z Coinbase na svojich sociálnych sieťach uviedli, že sa pripojili k Facebooku, aby pracovali na dodržiavaní pravidiel.

Spoločnosť taktiež spustila funkciu okolo nákupu na službe Instagrame, ktorá umožňuje nakupovať produkty a spravovať objednávky priamo v aplikácii na zdieľanie fotografií.

Zvedavosť regulátorov

Bankový výbor amerického Senátu počas tohto mesiaca napísal Zuckerbergovi list, v ktorom ho požiadal, aby sa podelil o informácie ohľadom toho, ako bude fungovať diskutovaná kryptomena a ako spoločnosť bude chrániť údaje svojich používateľov.

Otázka súkromia by sa mohla stať kľúčovou, vzhľadom na rozsiahly reťazec údajov zo škandálov spoločnosti Facebooku. Zuckerberg načrtol plány na zvýšenie bezpečnosti služby, ale odborníci sú skeptickí.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN, MSN

Facebook komentár