Nemecke-institucionalne-fondy-mozu-do-kryptomien-investovat-az-20%

Nový zákon, ktorý umožňuje tzv. “Spezialfonds“ investovať do kryptomien, nadobúda účinnosť 2. augusta

Nemeckí investori by tak mohli poskytnúť ďalšiu podporu pre Bitcoin a altcoin ohľadom investícií od inštitucionálnych investorov, čo zodpovedá nedávnemu trendu, ktorý dokazuje, že stále viac a viac inštitúcií chce hľadať príležitosti aj v tomto sektore.

Podľa agentúry Bloombergu nový zákon, ktorý umožňuje nemeckým Spezialfondom legálne investovať percento svojich podielov do kryptomien, nadobúda účinnosť v priebehu budúceho týždňa.

Podľa informácií zákon o umiestnení investícií fondu, ktorý nadobúda účinnosť 2. augusta 2021, inštitucionálnym investorom v krajine umožní alokovať až pätinu svojho spravovaného bohatstva do bitcoinu, éteru a ďalších kryptomien.

Spezialfonds údajne zodpovedajú za približne 1,8 bilióna eur (zhruba 2,1 bilióna dolárov) zo sektora inštitucionálneho bohatstva, čo znamená, že ak by finančné prostriedky alokovali 20% povolených v novom zákone, viac ako 400 miliárd dolárov by pravdepodobne skončilo v rôznych krypto projektoch.

Podľa odborníka na kryptomeny zo spoločnosti BVI – Tima Kreutzmanna je však pravdepodobné, že väčšina fondov by sa „mohla spočiatku udržať hlboko pod hranicou 20%“, a to kvôli rôznym praktikám a očakávaniam v rámci tohto odvetvia. Investičné fondy sú dostupné iba inštitucionálnym investorom, ako sú poisťovatelia a penzijné fondy.

Nemecko sa nedávno stalo jednou z troch veľkých európskych krajín, kde najväčšia svetová burza kryptomien (podľa objemu obchodov) – Binance, už nebude ponúkať svoje derivátové produkty.

Burzový operátor vo vyhlásení uviedol: “Aj keď aktívne lokálne nepredávame futures kontrakty a deriváty, plánujeme začať ďalšie obmedzovanie prístupu k týmto produktom v regióne. S okamžitou platnosťou užívatelia v Holandsku, Nemecku a Taliansku si nebudú môcť otvárať nové futures účty v spoločnosti Binance.“

Súvisiace:
Regulačný zásah voči krytomenám po celom svete rastie
Ako sa USA stali novým svetovým uzlom na ťažbu bitcoinov?

Podľa oznámenia zverejneného 30. júla majú zákazníci spoločnosti Binance majú 90 dní na zatvorenie všetkých otvorených pozícií v rámci derivátov.

Tento krok prichádza, pretože spoločnosť Binance naďalej čelí zvýšenému regulačnému tlaku. Malajzia je poslednou krajinou, ktorá vykonáva prísne opatrenia voči tejto spoločnosti, v rámci podobných operácií.

Oznámenie vydané Komisiou pre cenné papiere v krajine nariadilo burze do 14 dní zakázať prístup na webové stránky Binance.com a zastaviť všetky ďalšie burzové operácie v svojej krajine.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár