Jeff_Bezos_je_opat_aktualne_bohatsi_ako_Bill_Gates_2018

Čistá hodnota majetku Jeffa Bezosa v pondelok, podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg dosiahla úroveň 105,1 miliardy amerických dolárov, keďže akcie spoločnosti Amazon.com navýšili výnos 12-mesačnému nárastu, čo viedlo k rastu trhovej hodnoty tohto on-line nákupného giganta o takmer 57 percent.

Jeff_Bezos_je_opat_aktualne_bohasi_ako_Bill_Gates_2018_graf

Akcie spoločnosti Amazon v roku 2018 zatiaľ vzrástli o 6,6 percenta, keďže boli zverejnené informácie o tom, že spoločnosť so sídlom v Seattli sa podarilo zachytiť 89 percentný podiel výdavkov na internete (spomedzi dominantných predajcov), v päťtýždňovom období počínajúc dňom, po americkom Dni vďakyvzdania.

Posledný nárast posunul majetok Bezosa definitívne nad hodnotu, ktorú dosiahol Bill Gates so spoločnosťou Microsoft v roku 1999. Zakladateľ spoločnosti Amazon v októbri prekonal Gatesa s čistou hodnotou na úrovni 93,8 miliárd amerických dolárov a jeho majetok po prvýkrát (o mesiac neskôr) prekonal 100 miliárd dolárov, keďže sa jednalo o obdobie kedy začala prázdninová nákupná sezóna, počas Čierneho piatku.

Súvisiace: Amazon znižuje infláciu na svetovej úrovni

62-ročný Gates, by mal čistú hodnotu hodnotu majetku na úrovni viac ako 150 miliárd dolárov, ak by držal majetok, ktorý odovzdal na filantropiu, najmä nadácii Billa & Melindy Gatesových. Podľa analýzy jeho verejne zverejneného majetku, od roku 1996 odovzdal takmer 700 miliónov akcií spoločnosti Microsoft a 2,9 miliardy dolárov hotovosti a ďalšom majetku.

Bezos si taktiež udržuje úzku kontrolu nad spoločnosťou z oblasti výskumu vesmíru – Blue Origin a denníku Washington Post.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár