Majetok_Jeffa_Bezosa_z_Amazonu_nad_100_miliard

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon – Jeff Bezos má podľa odhadov agentúry Bloomberg 12-miestny majetok.

Agentúra Bloomberg informovala, že Bezosova čistá hodnota majetku v piatok prekročila 100 miliárd dolárov. Akcie spoločnosti Amazon dosiahli rekordnú hodnotu (na čierny piatok – jeden z najrušnejších dní okolo predajov), z dôvodu rastu širšieho akciového trhu.

Bezos, ktorý je najbohatším človekom na svete, podľa podania zo 14. novembra vlastní okolo 78,9 miliónov akcií spoločnosti Amazon. Tento jeho podiel má hodnotu na základe piatkovej uzatváracej hodnoty (1 186 dolárov za akciu) viac ako 93,5 miliárd dolárov.

Súvisiace:
10 ročné zisky z investícií do akcií spoločností Apple, Amazon či Netflix
Spoločnosť Amazon už má viac ako 500 000 zamestnancov

Amazon nie je jeho jedinou podnikateľskou činnosťou. Bezos taktiež investuje do začínajúcich podnikov a vlastní aj spoločnosť Washington Post a vesmírnu spoločnosť Blue Origin. Tieto spoločnosti môžu byť ťažko ohodnotné, ale časopis Forbes stále ohodnocuje majetok Bezosa na 99,6 miliardy dolárov.

Bezos je na zozname najbohatších ľudí nasledovaný Billom Gatesom a Warrenom Buffettom. Obaja už pridelili významné časti svojho bohatstva filantropii, čo je cieľ, ktorý skúma aj Bezos.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness, BBC

Facebook komentár