Kryptomena_Bitcoin_je_pripravena_opat_rast_Tu_je_dovod

Optimista pre menu Bitcoin, Mike Novogratz si myslí, že kryptomeny sú pripravené na veľký rast.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital na tlačovej konferencii s názvom “Markets Now” poznamenal: “V súčasnosti vidíte rôzne inštitúcie, ktoré sa vidávajú práve týmto smerom.”

Novogratz poukázal na to, že firmy z oblasti výmeny finančných prostriedkov a veľké spoločnosti začínajú brať virtuálne meny vážnejšie.

Poznamenal: “Starbucks a Microsoft vám umožnia použiť bitcoin,”… “Keď tento sektor bude čeliť väčšiemu osvojeniu, je pravdepodobné že by mali smerovať na vyššie úrovne.”

Novogratz ďalej poznamenal, že stále viac inštitúcií bude musieť vstupovať do tohto “rozbehnutého vlaku” a najmä zo strachu, že si v ňom nevybudujú dostatočné pole pôsobnosti.

Uviedol: “Niekedy sa objaví inštitucionálne FOMO (strach z nedostatku).”

Nakoniec sa môžeme digitálna mena Bitcoin stať súčasťou finančného portfólia ľudí.

“Keď sa navýši objem a bezpečie v oblasti úschovy a poskytovateľov služieb v systéme a okolo neho, povedie to k zapojeniu dôchodkových fondov a iných investičných správcov.”

Povedal, že v priebehu času, stále viac ľudí začne uvažovať o bitcoine ako o obchode s hodnotou, ako sa deje u zlata.

Spoločnosti Galaxy a Bloomberg v máji spustili index s označením Bloomberg Galaxy Crypto Index. Index zaznamenáva výkon 10 digitálnych mien, vrátane Bitcoinu a Ethereum.

Cena Bitcoinu koncom minulého roka vzrástla na takmer 20 000 dolárov, na základe čoho v roku 2018 stratila takmer dve tretiny svojej hodnoty.

Ale Novogratz si myslí, že kryptomeny našli svoje dno na začiatku tohto mesiaca. Predpovedá, že cena virtuálnej meny Bitcoin by sa mala do konca roka zvýšiť o 30%. A v prvom štvrťroku budúceho roka “bude naozaj vidno aj nárast na vyššie úrovne.”

Súvisiace:
Môžu kryptomeny nahradiť hotovosť?
V novom prieskume až 84% spoločností zvažuje využitie Blockchainu

Zatiaľ čo očakávania Novogratza sú na kryptomeny pozitívne, na oblasť marihuany sa pozerá s opatrnosťou. Ale myslí si, že porovnanie medzi týmito dvoma oblasťami je spravodlivé.

Poznamenal: “Existuje veľa podobností s kryptomenami z roku 2017,” … “Existuje obmedzená ponuka, ktorá bude v nasledujúcich 5-10 rokoch hlavnou témou.”

Akcie marihuanovej spoločnosti Tilray v priebehu minulého týždňa dosiahli obrovský rast – v hodnote 50%. Reagovali na oznámenie investícií alebo záujmov veľkých spoločností ako Coca-Cola a Constellation Brands. práve o tento segment.

Novogratz však ešte do tejto oblasti nie je pripravený investovať.

Ďalej uviedol: “Z týchto úrovní sa ešte v oblasti marihuany určite dostaneme k odpredaju,”… ” V prípade, že by akcie tejto spoločnosti prepadli o 50%, pre mňa to bude signálom k nákupu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár