Rodicia_Jeffa_Bezosa_v_roku_1995_investovali_v_Amazone_245573

Jeff Bezos nie je jediným astronomicky bohatým členom rodiny Bezosových.

V roku 1995 sa Bezos pokúsil dostať Amazon “z podlahy” a obrátil sa k svojej matke a nevlastnému otcovi, Jackie a Mike Bezosovi, s prosbou ohľadom investície. Agentúra Bloomberg uviedla, že v tom období do jeho spoločnosti investovali 245 573 dolárov.

V tom čase ich Jeff Bezos varoval, že existuje 70% šanca, že už tie peniaze znova neuvidia.

Aktuálne, keď sa spoločnosť Amazon blíži k dosiahnutiu trhovej hodnoty na úrovni 1 bilióna dolárov, Bezosovi rodičia by sa pridali najbohatším jednotlivcom sveta.

Súvisiace: Aktuálny majetok Jeffa Bezosa? 150 miliárd dolárov

Podľa výpočtov agentúry Bloomberg, vďaka tomuto podielu by Bezosovi rodičia mohli dosiahnuť majetok v hodnote až 30 miliárd dolárov, čím by sa stali bohatšími ako spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft – Paul Allen, Carl Icahn, Michael Dell, Elon Musk a Laurene Powell Jobs.

Majetok Jeffa Bezosa je aktuálne v hodnote približne 147 miliárd dolárov, čo z neho robí najbohatšiu osobu sveta.

Jeff Bezos, vpravo, so svojím bratom Markom Bezosom.

Jeff Bezos, vpravo, so svojím bratom Markom Bezosom.

Podľa agentúry Bloomberg, Jackie a Mike Bezos verejne nepriznali svoje podiely v Amazone od roku 1999 a je možné, že väčšinu svojich akcií v priebehu rokov odpredali. To však pravdepodobne nie je pravda – agentúra Bloomberg odhaduje, že rodičia Jeffa Bezosa vlastnia 16,6 miliónov akcií a celková návratnosť ich investícií dosahuje až 12 000 000%.

Súvisiace:
Sú Apple, Amazon a Facebook budúcnosťou bankovníctva?
Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny

Súrodenci Jeffa Bezosa – Mark Bezos a Christina Poore, taktiež vlastnia akcie v spoločnosti Amazon a s najväčšou pravdepodobnosťou ich podiely majú hodnotu niekoľkých stoviek miliónov dolárov.

Agentúra Bloomberg má k dispozícií podrobný rozpis investícií Jackieho a Mika Bezosa ako aj odhadovanú čistú hodnotu ich majetku.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár