Bitcoin_rozsiruje_prepad_pod_3500_na_najnizsiu_cenu_od_septembra_2017

Virtuálna mena Bitcoin má za sebou náročný víkend.

Po týždni rozsiahlych strát cena Bitcoinu dnes klesala o 10 percent a v nedeľu dosiahli nové minimá na cene 3 447,58 dolárov, podľa údajov spoločnosti CoinDesk. To predstavuje najnižšiu hodnotu kryptomeny od septembra 2017.

Za obdobie viac ako siedmych dní, cena digitálnej meny Bitcoin podľa stránky CoinDesk zaznamenala prepad svojej hodnoty o viac ako 35 percent. To znamená jej najväčší týždňový pokles od apríla 2013, kedy kryptomeny odpísala viac ako 44 percent hodnoty.

Nedávny pokles sa začal v polovici novembra, kedy sa prvýkrát náhle dostala pod 6 000 dolárov. Odvtedy najväčšia kryptomena sveta pokračuje v hľadaní nových miním a snaží sa vymaniť z rozsahu 4 000 dolárov.

Súvisiace: Cena Bitcoinu za týždeň stratila štvrtinu svojej hodnoty

Novembrové straty sú pozoruhodným zvratom z prekvapivo stabilného októbra. Táto virtuálna mena sa po volatilnom roku obchodovala komfortne ,v rozpätí okolo 6 400 dolárov, kým veľké akciové trhy v USA čelili menším problémom.

Po dni vďakyvzdania, sentiment obklopujúci bitcoin sa drasticky zmenil a v porovnaní s predchádzajúcou sviatočnou sezónou jednoznačne. Pred rokom nálada okolo tejto kryptomeny bola veľmi pozitívna z dôvodu vlny nových retailových investorov, ktorí mali stúpiť na tento horúci trh a pred Vianocami sa vyšplhala na takmer 20 000 dolárov.

Víkendové straty spôsobili, že cena digitálnej meny – Bitcoin sa medziročne znížil na viac ako 75 percent. Ďalšie hlavné kryptomeny XRP a Éter sa podľa údajov spoločnosti CoinMarketCap.com nachádzajú v dennej strate až 12 a 9 percent.

Tieto nižšie hodnoty poukazujú na výstupné body obchodníkov. Dosiahnutie cien Bitcoinu pod 4 000 dolárov, pravdepodobne spustilo ďalšiu sériu strát, kedy obchodníci opúšťali svoje pozície, čo často vedie k zhoršovaniu odpredajov. Tieto úrovne podpory cien bitcoin boli rozbité, keďže sa kryptomeny dostali na nové minimá.

V posledných týždňoch mali vplyv na ceny aj regulačné zásahy. Komisia pre cenné papiere a burzy v priebehu minulého týždňa oznámila svoje prvé sankcie voči zakladateľom kryptopriemyslu ako súčasť rozsiahleho regulačného a právneho zásahu proti podvodom a zneužívaniam vyskutujúcim sa v tomto odvetví.

Súvisiace: 
Ceny kryptomien sa neustále znižujú. Kedy dosiahnu dno?
Kryptomeny od januárových maxím prišli o takmer $ 700 miliárd

Začiatkom tohto týždňa agentúra Bloomberg uviedla, že americkí regulátori sa zaoberajú otázkou, či v priebehu minulého roka nebol zmanipulovaný rast Bitcoinu na rekordné hodnoty. Traja ľudia, ktorí sú oboznámení s touto záležitosťou uviedli, že Americké ministerstvo spravodlivosti vyšetruje, či obchodníci nepoužívali theter – kontroverznú kryptomenu, kde zakladatelia tvrdia, že voči americkému doláru je obchodovaná v pomere 1:1, na ovplyvňovanie cien Bitcoinu.

Graf cien kryptomeny Bitcoin za posledný týždeň:

Bitcoin_rozsiruje_prepad_pod_3500_na_najnizsiu_cenu_od_septembra_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNN

Facebook komentár