Facebook_prave_spustil_samostatnu_video_aplikaciu_Lasso

Spoločnosť Facebook naklonovala ďalšiu populárnu sociálnu aplikáciu. Jej názov je Lasso.

Najväčšia sociálna sieť na svete v podstate opätovne vytvára vlastnú verziu aplikácie TikTok – 15 sekúndových videí, ktorá sa v USA stáva čoraz populárnejšou. V septembri sa TikTok stal najviac sťahovanou aplikáciou v USA.

Lasso Facebook funguje takmer rovnako ako TikTok. Videá sú obmedzené na 15 sekúnd a používatelia môžu pridávať svoje obľúbené skladby pri prehrávaní na pozadí. Spoločnosť Facebook poznamenala, že používatelia si budú môcť vybrať z miliónov skladieb v licenčnom katalógu.

Nové videá sú zdanlivo nekonečné – jednoducho stačí prejsť prstom nahor, aby ste získali viac obsahu. Ako poukázal editor magazínu Atlantik – Tayor Lorenz na sociálnej sieti Twitteri, zdá sa, že Facebook nasadil obsah na Lasso s videami, ktoré už boli na TikToku.

Správy o tvorbe aplikácie Lasso boli pred dvoma týždňami zverejnené spoločnosťou TechCrunch.

Zdroj v správe TechCrunch uviedol: “Je to v podstate TikTok s hudbou,” … “Jedná sa o videá na celú obrazovku, ušité pre tínežderov, čo pre nich predstavuje zábavu a sú zamerané na tvorbu.”

Zavádzanie Lasso v piatok prišlo v tichosti, bez oficiálneho vyhlásenia spoločnosti na svojej internetovej stránke. Na otázku o novom vydaní aplikácie hovorca spoločnosti Facebooku poznamenal: “Sme nadšení z potenciálu a získavame spätnú väzbu od ľudí a tvorcov.”

Súvisiace:
Tretina rastu tržieb z reklamy Facebooku pochádza z Instagramu
Instagram prekonal Snapchat ako najpoužívanejšia aplikácia medzi dospievajúcimi

Aj keď sa zdá, že spoločnosť Facebook chce byť cez aplikáciu Lasso medzi mladými cool, spoločnosť vie, čo je v stávke. Zábavná štruktúra a interakcie aplikácie TikTok pritiahli pozornosť mladej demografickej skupiny a od júna spoločnosť tvrdila, že má celosvetovo 500 miliónov používateľov .

Facebook nie je žiadnym nováčikom pri klonovaní aplikácie, čím by zároveň aj dala jej hlavného tvorcu mimo hry.

Instagram Stories notoricky kopíroval dočasnú povahu Snapchatu a do júna tohto roku mal dvakrát viac užívateľov (400 miliónov). Je zaujímavé, že spoločnosť Facebook spustila jej pôvodného zabijaka Snapchatu – samostatnú aplikáciu s názvom Slingshot – v júni 2014. Do decembra 2015 však Slingshot v aplikácii App Store už nebol k dispozícii.

Pri zverejnení aplikácie Lasso si pôsobnosť krátkych videí získava naozaj vysokú popularitu. Len pred pár dňami zakladateľ spoločnosti Vine – Dom Hofmann, oznámil, že jeho nová 6,5-sekundová video platforma – byte, bude spustenou na jar roku 2019.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Yahoo

Facebook komentár